Wybierz region

Wybierz miasto

  Paweł Starzec. Miejsca użyteczności publicznej

  Galeria IFF Instytut Fotografii Fort
  Warszawa, ul. Racławicka/99, +48 60 975 54 09

  19:00 Od 17.05.2019 do 23.06.2019

  • od 0zł

  Historia jest ugodą wewnątrz danej społeczności obejmującą sposob, w jaki dana społeczność pamięta wydarzenia mające miejsce w przeszłości. Potrzeba konstruowania i opierania się o uregulowaną historię w celu wykreślania wspołczesnego porządku jest dodatkowym dowodem na jej szczegolną rolę. Grupa ludzi o identycznym postrzeganiu minionych zdarzeń formuje zbiorową świadomość.

  Narod, jako grupa etniczna posiadająca zorganizowane państwo, wśrod swoich cech konstytutywnych zawiera wspołdzielenie tożsamych historycznych i kulturowych uwarunkowań. Kultura danej społeczności opiera się o wspołprzeżywaną historię, przyjmując kształt ustalonego porządku faktow.

  Użyteczność publiczna to według polskiej definicji ustawowej bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych.

  "Miejsca użyteczności publicznej" to dokument o przepisywaniu na nowo historii w Bośni i Hercegowinie.

  Jak mowi powiedzenie, pisanie historii jest domeną zwycięzcow.


  Paweł Starzec – fotograf, socjolog, dziennikarz i pracownik edukacji. Autor realizacji dokumentalnych, skoncentrowany na zagadnieniach powiązań między przestrzeniami i ich kontekstem i znaczeniem, oraz wizualizowania szerszych procesow i zjawisk przez ich peryferia. Socjolog wizualny, skupiający się na polu wspołczesnych ikonografii, wizualnej pamięci zbiorowej i narracji wizualnych. Tworca szeregu programow edukacji artystycznej, wykładowca i nauczyciel, wspołzałożyciel fundacji Papier Bije Kamień i kolektywu tworcow Azimuth Press. Student Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (Ph. D.), oraz Institutu Tvurci Fotografie FPF SU w Opawie (McA).

  Projekt wystawy: Martyna Wyrzykowska
  Wspołpraca: galeria Miejsce przy Miejscu 14

  Wernisaż: 17 maja 2019 (piątek), godz. 19.00
  Dwa oprowadzania autorskie:
  - 18 maja (sobota), godz. 16.00
  - 16 czerwca (niedziela), godz. 13:00

  Godziny otwarcia: Środa-piątek: godz. 14.00-18.00, Sobota-niedziela: godz. 12.00-18.00

  Cena biletu Opis
  0złWstęp na wernisaż i oprowadzania
  7złCena biletu w dniach 18.05.2019 – 23.06.2019

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Taki z ciebie sprytny kibic? A co wiesz o piłce nożnej kobiet? QUIZ