Wybierz region

Wybierz miasto

  Pokaz filmu "Azyl" oraz spotkanie!

  NoveKino Praha
  Warszawa, ul. Jagiellońska/26

  19:00 - 22:00 Piątek, 24 marca

  • 24zł

  Zapraszamy na pokaz filmu "Azyl" oraz spotkanie z Prezes Fundacji Warszawskiego ZOO Ewą Rembiszewską oraz córką Państwa Żabińskich - Teresą Żabińską-Zawadzki, w ramach cyklu "Janusz Wróblewski przedstawia".

  „Azyl” – to jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów.

  Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

  Rozmowę przeprowadzi dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książki „Reżyserzy” – Janusz Wróblewski.

  Na pokaz filmu oraz spotkanie z twórcami o godz. 19:00 została uruchomiona rezerwacja, którą możecie dokonać osobiście w kasie kina bądź telefonicznie. Jednakże pula biletów jest ograniczona – 150 miejsc.
  Po wyczerpaniu limitu obowiązuje TYLKO sprzedaż w kasie kina.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ