Wybierz region

Wybierz miasto

  Przedpremierowe spotkanie wokół najnowszej książki Wiesława Myśliwskiego

  Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
  Warszawa, ul. Jana Zamoyskiego/20, +48 22 818 15 75

  18:00 - 20:00 Poniedziałek, 1 października

  • Brak informacji o cenie

  Każda książka Wiesława Myśliwskiego jest wydarzeniem literackim. „Ucho Igielne” (Wydawnictwo Znak) to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W dyskusji wokół najnowszej powieści wezmą udział autor Wiesław Myśliwski, literaturoznawca profesor Tomasz Bocheński i aktor Robert Więckiewicz, rozmowę poprowadzą Justyna Sobolewska i Michał Nogaś. Empik i Wydawnictwo Znak zapraszają na wyjątkowe spotkanie 1 października do Teatru Powszechnego, będzie to jedyna okazja, by nabyć książkę dwa tygodnie przed oficjalną premierą.

  W powieści Wiesława Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. „Ucho Igielne” to przede wszystkim powieść o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Myśliwski przyzwyczaił czytelnika do pięknej, głębokiej literatury, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym. To pisarz, który nie wydaje często, ale każda z jego powieści jest wielkim wydarzeniem literackim.

  Wiesław Myśliwski – jeden z najważniejszych polskich pisarzy, dwukrotnie uhonorowany literacką Nagrodą Nike. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

  1 października, godz. 18:00
  Teatr Powszechny
  Warszawa, ul. Zamoyskiego 20
  wstęp bezpłatny

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ