Wybierz region

Wybierz miasto

  SPRAY FOR CHANGE - street art w Kenii - Galeria Wyjście Awaryjne

  Staromiejski Dom Kultury w Warszawie
  Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta/2, +48 22 831 23 75

  Od 17.05.2016 do 31.05.2016

  • Brak informacji o cenie

  Graffiti – street art - fuzja sztuki i działania społecznego, z założenia antystystemowa, nastawiona na przełamywanie barier – konwencji artystycznych, środków wyrazu, barier w kontakcie na linii sztuka-odbiorca... nacisk na otwarcie, zmiany
  Kenijski street art to sztuka czystej postaci, tworzona przez artystów pełnych młodzieńczej pasji, kreatywności i żywiołowości, łączą światy, style - tradycyjne motywy graficzne z nowatorskimi i abstrakcyjnymi. Buzuje w nich energią i rozlewa się na wiele obszarów. Artyści nie godzą się na zastaną rzeczywistość, dążą do szerokiej i widocznej zmiany – zarówno przestrzeni ich otaczającej, ale też niesprawiedliwości i nadużyć władzy. Ryzykując wiele podejmują śmiałe akcje polityczne. Są głosem swojego społeczeństwa, zmuszają ludzi do refleksji, ze swej sztuki czynią medium społecznego aktywizmu umożliwiając zabranie głosu tym, których nie słucha nikt.
  Street art w Kenii jest stosunkowo nowym zjawiskiem ma zatem postać młodych ludzi, którzy burzą formy, normy, stereotypy - budują nowy obraz swojego pokolenia i artystów (aktywistów) z kontynentu afrykańskiego.
  Wernisaż: 16.05.2016 godz. 19.00. W programie slide show w rym kenijskiego hip hopu raz pokaz materiałów filmowych.
  Paulina Zając - animatorka kultury, edukatorska globalna, stażystka GLEN 2015 – MYSA (Kenia), tworzy filmy niezależne, obecnie realizuje dokument o street artowcach w Kenii.
  Galeria Wyjście Awaryjne - Parter SDK, codziennie: 9.00-21.00. Kurator Galerii: Tomasz Świtalski.
  Wystawa czynna do 31 maja 2016 r.
  Wystawa w ramach Dni Afryki 2016 organizowanych przez Staromiejski Dom Kultury i Katedrę Języków i Kultur Afryki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quizowy egzamin dojrzałości. Jakim typem dorosłego jesteś?