Wybierz region

Wybierz miasto

  Twoja klisza z Powstania - "Wyspa Żoliborz"

  Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie
  Warszawa, ul. Grzybowska/79, +48 22 539 79 05

  09:00 Niedziela, 2 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na dziewiątą edycję fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania”, która odbędzie się 2 sierpnia 2015 roku na warszawskim Żoliborzu. To propozycja dla tych, którzy kochają starą Warszawę, pasjonują się jej powstańczą historią, mają w sobie zmysł odkrywcy, i przede wszystkim na co dzień nie rozstają się z aparatem fotograficznym. Gra skierowana jest zarówno do osób zajmujących się profesjonalnie wykonywaniem zdjęć, jak i amatorów. Co roku scenariusz gry jest inny, jedynie główne założenia akcji pozostają stałe, a co zdarzy się w trakcie gry, zależy już od samych uczestników.

  Tegoroczna edycja „Twojej kliszy z Powstania” poświęcona zostanie funkcjonowaniu i organizacji państwa powstańczego na Żoliborzu. Dzielnica ta wyzwolona spod okupacji, szybko zaczęła organizować narzędzia funkcjonowania normalnego państwa, ze sprawnie działającymi służbami: cywilną, wojskową i administracyjną. Odcięcie od innych części stolicy przez cały okres walk, próba organizacji pozorów zwyczajnego życia, a także problemy dnia codziennego ludności cywilnej, stały się inspiracją dla scenariusza tegorocznej edycji "Twojej kliszy z Powstania".

  Trasa gry została tak przygotowana, aby uczestnicy mogli poznać wszystkie najważniejsze miejsca związane z historią powstańczego Żoliborza. Wszystkie punkty zorganizowane zostaną w historycznych miejscach, co pozwoli jeszcze lepiej oddać realizm przedstawianych wydarzeń. Czy należy się bać „szczurów kanałowych?”, gdzie mieszka najmłodszy fotograf Powstania? I ile waży zdobyczna skrzynia z bronią? Te i wiele innych zadań czeka na tegorocznych uczestników gry.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ