Wybierz region

Wybierz miasto

  URODZINY MUZEUM - dzień 3

  Muzeum Narodowe w Warszawie
  Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie/3, +48 22 621 10 31

  11:00 Niedziela, 22 maja

  • 15zł

  W 2016 roku obchodzimy 154. rocznicę powstania naszego muzeum, jednego z najstarszych w Polsce. W urodzinowy weekend zapraszamy na spacer miejski, zwiedzanie zakątków Muzeum, wykład, warsztaty familijne oraz oprowadzania po wystawie.

  Odwiedzających zachęcamy do udziału w konkursie. Przyjdź do Muzeum, opublikuj zdjęcie z wizyty wraz z życzeniami na Facebooku, Twitterze lub Instagramie, tagując post #urodzinyMNW. Wśród uczestników rozlosujemy katalogi wystawy Marzenie i rzeczywistość. Gmach Muzeum Narodowego w Warszawie.

  NIEDZIELA 22 maja

  godz. 11.00
  Muzeum w urodzinowym nastroju / warsztaty dla rodzin z dziećmi 5–12 lat

  Gmach warszawskiego Muzeum Narodowego może wydawać się poważny i surowy. Czas to zmienić! Z okazji urodzin Muzeum zastanowimy się, jak można ozdobić budynek, w którym się mieści. Wspólnie stworzymy urodzinową dekorację, która ożywi i ubarwi to miejsce.

  godz. 12.00
  Dom dla sztuki. Gmach Muzeum Narodowego w Warszawie / wykład niedzielny / Karolina Zalewska

  Jedni zachwycają się prostotą architektury, inni zarzucają monumentalizm. Jaki naprawdę jest gmach Muzeum Narodowego w Warszawie, jedyny ukończony przed 1939 rokiem budynek muzealny w Polsce? Wykład, będący wstępem do samodzielnego zwiedzania wystawy, przybliży skomplikowane dzieje konkursów architektonicznych, najciekawsze niezrealizowane projekty oraz historię przedłużającej się budowy siedziby Muzeum.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z pewnością nie wiesz, co znaczą te emotki! Większość osób używa ich źle! EMOJI QUIZ