Wybierz region

Wybierz miasto

  VI Królewskie Arkady Sztuki 2015 - dzień 2

  Arkady Kubickiego
  Warszawa, ul. Pl. Zamkowy/4, +48 22 355 51 70

  19:00 Sobota, 8 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Agata Sapiecha zaprasza: wieczór z muzyką dawną; Warszawa.

  Prekursorzy i spadkobiercy Corellego - Mielczewski, Fontana, Marini, Subissati, Corelli, Telemann.

  Wykonawcy: Agata Sapiecha i Il Tempo

  Agata Sapiecha – skrzypce, kierownictwo artystyczne
  Kamila Guz – skrzypce
  Teresa Kamińska – wiolonczela
  Marcin Zalewski – viola da gamba
  Marco Vitale – klawesyn.

  Agata Sapiecha jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej oraz stażu w u Oleha Krysy w Konserwatorium Moskiewskim. Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych kursach interpretacji muzyki dawnej. W latach 1993 – 97 studiowała pod kierunkiem Simona Standage'a w Dresdner Akademie fur Alte Musik, którą ukończyła z dyplomem.

  Zespół Il Tempo powstał w 1990 roku z inicjatywy Agaty Sapiechy i pod jej kierownictwem gra od początku istnienia. Wykonuje muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną od wczesnego baroku po klasycyzm, kameralną i orkiestrową – jako orkiestra barokowa lub klasyczna.


  Szósta edycja artystycznego przedsięwzięcia, zainaugurowanego przez Zamek Królewski w Warszawie w 2010 roku, podobnie jak poprzednie, stanowić będzie interdyscyplinarną wymianę wartości, kształtowanych poprzez różne dziedziny sztuki: teatr, taniec oraz muzykę. Tegoroczny festiwal, obfitujący w spektakle i koncerty, stanie się wspaniałą okazją do poznania twórczości ponad stu zawodowych artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności w trakcie ośmiu wieczornych występów.

  O różnorodności i atrakcyjności wydarzeń przewidzianych w tegorocznym programie będzie można przekonać się w dniach 7 – 29 sierpnia, podczas czterech kolejnych piątków i sobót. Poszczególne wieczory zaaranżowano – tradycyjnie – w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego, usytuowanych nad brzegiem Wisły, u podnóża zamkowych Ogrodów.

  Festiwal od pięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany artystycznych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między twórcami są wspólne przedsięwzięcia artystyczne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie