Wybierz region

Wybierz miasto

  VI Królewskie Arkady Sztuki 2015 - dzień 7

  Arkady Kubickiego
  Warszawa, ul. Pl. Zamkowy/4, +48 22 355 51 70

  19:00 Piątek, 28 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Wieczór z Teatrem Formy, spektakl Mistrz i Małgorzata; Wrocław.

  Scenariusz i Reżyseria – Józef Markocki
  Muzyka – Matvei Saburov (Białoruś)
  Obsada – Zbigniew Bodzek, Barbara Chodorowicz, Ewelina Ciszewska, Barbara Gadomska, Józef Markocki, Hubert Skonieczka, Damian Szydłowski, Wojtek Lewandowski (gościnnie)
  Choreografia – Teatr Formy
  Światło i dźwięk – Mikołaj Wolniewski
  Wykonanie scenografii – Krzysztof Cichała
  Kostiumy – Ilona Szurkowska
  Czas trwania: 60 min.

  Mimodram na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa. Fabułę stanowią losy tytułowych bohaterów, mieszkających w Moskwie lat 30. XX w., a także wpleciona w narrację powieść historyczna o Poncjuszu Piłacie w wielowątkowym powiązaniu z wizytą Szatana w ateistycznym Związku Radzieckim.

  Plenerowy Spektakl ruchowy nie jest wierną ilustracją powieści pisarza, ale raczej swobodną, choreograficzna wizją autorską, obfitującą w głębokie treści natury mistycznej. Postaciami, które zasługują na szczególną uwagę widza, są uczłowieczeni Chrystus i Szatan.


  Szósta edycja artystycznego przedsięwzięcia, zainaugurowanego przez Zamek Królewski w Warszawie w 2010 roku, podobnie jak poprzednie, stanowić będzie interdyscyplinarną wymianę wartości, kształtowanych poprzez różne dziedziny sztuki: teatr, taniec oraz muzykę. Tegoroczny festiwal, obfitujący w spektakle i koncerty, stanie się wspaniałą okazją do poznania twórczości ponad stu zawodowych artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności w trakcie ośmiu wieczornych występów.

  O różnorodności i atrakcyjności wydarzeń przewidzianych w tegorocznym programie będzie można przekonać się w dniach 7 – 29 sierpnia, podczas czterech kolejnych piątków i sobót. Poszczególne wieczory zaaranżowano – tradycyjnie – w niezwykłej scenerii Arkad Kubickiego, usytuowanych nad brzegiem Wisły, u podnóża zamkowych Ogrodów.

  Festiwal od pięciu lat stanowi platformę dialogu interdyscyplinarnego, wymiany artystycznych doświadczeń czy pomysłów, nawiązywania nowych kontaktów, a także narodzin przyszłych działań artystyczno-kulturalnych. Opiera się na założeniu, że najbardziej efektywną formą współpracy między twórcami są wspólne przedsięwzięcia artystyczne.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ