Wybierz region

Wybierz miasto

  VI Królewskie Arkady Sztuki 2015 - dzień 8

  Arkady Kubickiego
  Warszawa, ul. Pl. Zamkowy/4, +48 22 355 51 70

  19:00 Sobota, 29 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Wieczór z muzyką klasyczną – Haydn, Mozart, Parry.

  Wykonawcy:
  Katarzyna Duda – skrzypce
  Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
  Orkiestra Warsaw Camerata
  Paweł Kos-Nowicki – dyrygent.

  Program koncertu złożony został z dzieł epoki klasycyzmu oraz XX-wiecznej kompozycji brytyjskiej. Jako pierwszy utwór zabrzmi Suita Capriol Petera Warlocka z 1926 r. Pod takim pseudonimem tworzył Philip Arnold Heseltine, kompozytor przełomu XIX i XX w. Kompozycja składa się z 6 zwięzłych części będących opracowaniami renesansowych tańców zawartych w traktacie Thoinota Arbeau Orchesographie.

  Kolejne 2 pozycje repertuaru to klasyczne arcydzieła autorstwa Wolfganga Amadeusa Mozarta i Josepha Haydna. Symfonia koncertująca Es-Dur na skrzypce, altówkę i orkiestrę KV 364 z 1779 roku powstała w Salzburgu, prawdopodobnie na potrzeby tamtejszej orkiestry. Jest najlepszą kompozycją Mozarta na solowe instrumenty smyczkowe, które dla każdego solisty są wyzwaniem zarówno pod względem technicznym jak i muzycznym. W tym dziele soliści mogą w pełni zaprezentować swój kunszt gry na instrumencie. Symfonie Haydna natomiast są popisowymi kompozycjami dla wielu orkiestr kameralnych. Proste formalnie, doskonałe w warstwie muzycznej dają wiele satysfakcji zarówno słuchaczom jak grającym je muzykom. W tym roku w wykonaniu Warsaw Camerata zabrzmi Symfonia A-dur nr 59 „Ogień” Hob.I:59. Dzieło niezwykle błyskotliwe i radosne, z wirtuozowską wręcz partią waltorni w ostatniej części.


  Szósta edycja artystycznego przedsięwzięcia, zainaugurowanego przez Zamek Królewski w Warszawie w 2010 roku, podobnie jak poprzednie, stanowić będzie interdyscyplinarną wymianę wartości, kształtowanych poprzez różne dziedziny sztuki: teatr, taniec oraz muzykę. Tegoroczny festiwal, obfitujący w spektakle i koncerty, stanie się wspaniałą okazją do poznania twórczości ponad stu zawodowych artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności w trakcie ośmiu wieczornych występów.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ