Wybierz region

Wybierz miasto

  Video Art Koncert - Miniatury

  Production and Event House "City Hall"
  Warszawa, ul. Borowskiego T./2

  19:00 Czwartek, 23 marca

  • od 30zł

  Projekt „Miniatury” to połączenie poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z brzmieniem muzyki elektronicznej.

  Dzięki połączeniu muzyki z tekstem, grą aktorską i obrazami filmowymi powstała nowoczesna forma, powołująca do życia alternatywną postać, która wyłania się z twórczości poetki. Wybrane wiersze zostały zobrazowane tak, aby pomimo fragmentarycznego charakteru mogły stworzyć spójną narrację. Poprzez syntetyczny charakter i multimedialność „Miniatury” idealnie wpisują się w dzisiejszy sposób narracji o świecie. Okazuje się, że zwięzły i potoczny język, tak charakterystyczny dla twórczości Jasnorzewskiej, idealnie współgra z dźwiękami elektronicznych remiksów.

  Powstałe w ten sposób utwory sprawiają, że unaocznia się nam pochodzący z poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej obraz postaci żyjącej poza czasem i z powodzeniem mogą opowiadać o dylematach współczesnych kobiet.

  „Miniatury” – scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Kurkot Kollektiv (Monika Kotecka, Karolina Poryzała); obsada: Dominika Kojro, Monika Szalaty, Łukasz Wiewiórski, Grzegorz Twaróg; muzyka: Michał Siwak.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie