Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy Grzegorza Kufla "Nieładnie"

  Żywa Galeria
  Warszawa, ul. Stalowa/52, +48 22 618 27 32

  19:00 Od 9.05.2019 do 18.06.2019

  • Wstęp wolny

  Grzegorz Kufel, z zamiłowania i pasji malarz, grafik, projektant, freelancer. Spotkać go można na ulicach miast zawsze ze szkicownikiem, czasem towarzyszy mu syn – rownież ze szkicownikiem.
  Nie obronił dyplomu w pracowni malarstwa u prof. Macieja Świeszewskiego na gdańskiej ASP. Nie studiował też w Akademii Sztuk Pięknych św. Jerzego w Barcelonie, choć bardzo chciał.
  Maluje od ponad dwudziestu lat, a wszystko, czego się nauczył zawdzięcza sobie, swojemu uporowi i odwadze. Gdzieś w kształtowaniu się artystycznego ja dużą rolę odegrał Pablo Picasso i Joan Miro. A także jazz i punk rock. Wszystko to stanowi mieszankę wybuchową, eklektyczną i niepokorną.
  Nie pokazywał się na biennale sztuki wspołczesnej ani w Moskwie, ani w Warszawie, ani w Wenecji. Za to prace swoje prezentował lokalnie tam, gdzie tworzył – w Gdańsku i na Majorce.
  Strona www artysty: http://piff.type.pl/

  Świat ktory nas otacza jest rożnorodny i tę harmonijną rożnorodność widzę w obrazach, ktore często stają się na moich oczach, w naszej wspolnej pracowni. Kiedy powstaje szkic, nigdy nie wiadomo jak ta przygoda się skończy. Grzegorz jest obserwatorem rzeczywistości, to ona konstytuuje jego malarstwo. Czasem są to lazurowe wybrzeża Hiszpanii, a czasem Polskie miasto i jego przykurzone zakamarki zapomnianych zaułkow, ludzie zastani w przestrzeniach i pozach nieoczywistych.
  Prace prezentowane na wystawie można zamknąć w cyklu „Nieładnie”, ale nigdy nie ma pewności, czy artysta nie doda im nowego tchnienia, ktore spowoduje, że cykl pozostanie otwartym, wciąż zmieniającym się procesem. Trochę jak grafitti, ktore odbijając światła wielkiego miasta żyje własnym życiem, z czasem przybiera nową formę, ulega transformacji . Grzegorz nieustannie poszukuje siebie, nie zatrzymuje się w tu i teraz, nie tkwi przy jednej myśli i nie zamyka jej w kwadraturze obrazu. Przeciwnie – wiecznie eksperymentuje i bawi się formą.
  Malarstwo Grzegorza nie zamyka w sobie ulotności chwili, a raczej opowiada dziejącą się historię w całej jej komiksowej konturowości, w ładzie czy nieładzie, z całym bagażem świadomości społecznej. Grzegorz w swoich dziełach ucieka jednak od narracji, dużą wagę przykłada do przypadku podczas aktu tworzenia, działa pod wpływem impulsu, ktory nadaje charakter jego pracom czyniąc je często, jak sam mowi nieładnymi.
  Magdalena Kwaśnik

  Wstęp: wolny
  Wernisaż wystawy 09 maja (czwartek) 2019
  Start: 19:00
  Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
  Adres: Stalowa 52, Warszawa

  Organizatorzy:

  Żywa Galeria
  http://www.stalowa52.pl/wernisaze
  https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

  Galeria Uległa
  http://galeriaulegla.pl/
  https://www.facebook.com/galeriaulegla/

  Patroni:

  Łyk Kultury
  http://lykkultury.pl/
  https://www.facebook.com/lykultury/

  ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
  http://www.artmakers.pl/
  https://www.facebook.com/pl.artmakers/

  link do wydarzenia na facebooku:
  https://www.facebook.com/events/427433084754041/

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wielki test poprawnej polszczyzny. Czy uda ci się zebrać chociaż 10 punktów? QUIZ