Wybierz region

Wybierz miasto

  Wielki Piknik Świętojański

  Multimedialny Park Fontann / Podzamcze
  Warszawa, ul. Rybaki/

  14:00 Sobota, 24 czerwca

  • Wstęp wolny

  Obrzędy nocy świętojańskiej, aleja wróżb, jarmark rzemiosł historycznych, wycieczki łodziami po Wiśle, uczta świętojańska oraz wiele innych atrakcji czeka odwiedzających tegoroczny Piknik Świętojański. W Multimedialnym Parku Fontann powstanie świętojańskie miasteczko, w którym każdy będzie mógł kreatywnie i relaksująco spędzić dzień, aby wieczorem… obejrzeć spektakularny koncert gwiazd i pokaz sztucznych ogni.

  Nadwiślańskie Wianki nie mogą odbyć się bez… wianków. Już od godz. 14.00 zapraszamy na florystyczne warsztaty, gdzie będzie można poznać metody plecenia i przybierania wianków z żywych kwiatów, bibuły i innych ozdób.

  W trakcie pikniku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy odwiedzając Jarmarku Historycznych Rzemiosł, będą mogli poznać starodawne, często nieuprawiane już zawody i wziąć udział w animowanych zabawach. W alei targowej, na 17 stanowiskach rzemieślniczych, w namiotach z drewna i lnu spotkamy powroźnika, garncarza, zielarza, tkacza, szewca, wikliniarza, kaletnika, rogownika, cieślę i kowala. Zobaczymy, jak w dawnych czasach ręcznie mieliło się mąkę, z której następnie zagniatano ciasto na chleb i podpłomyki.

  Nie zabraknie magii i ludowych wierzeń. Od zielarza dowiemy się o symbolice i wykorzystaniu ziół, spotkamy też wróżki i ludową bajarkę, która przeniesie nas w świat prastarych baśni. Rozbawią nas jarmarczni kuglarze, a do minionych czasów przeniosą nas tradycyjne obrzędy sobótkowe, takie jak szukanie kwiatu paproci czy skoki przez ogień.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Warsiafiak (gość)

  No, macie tak u Wad?

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie