Wybierz region

Wybierz miasto

  Wykłady poniedziałkowe: MIESZKANIA XX WIEKU, SERIA 2

  Centrum Interpretacji Zabytku - Muzeum Warszawy
  Warszawa, ul. Brzozowa/11/13, +48 22 635 34 02

  18:30 Poniedziałek, 29 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  MIESZKANIA WIEKU, SERIA 2

  Seria wykładów Michała Krasuckiego o tym, jak mieszkano w wieku /w każdy 5. poniedziałek miesiąca/

  Muzeum Historyczne m.st. Warszawy zaprasza Państwa na cykl spotkań, który stanowi kontynuację serii zeszłorocznych wykładów. Pierwsze z nich będzie poświęcone fenomenowi domów własnych architektów, które często były najpełniejszym wyrazem przekonań artystycznych i inspiracji ich twórców, a zarazem swoistą wizytówką zawodową architekta. Drugie podejmie temat przenikania się przestrzeni mieszkalnej i twórczej w mieszkaniach artystów epoki PRL-u; wygodne, specjalnie zaprojektowane pracownie były wówczas dobrem reglamentowanym, przydzielanym przez ZPAP w nowo powstających osiedlach mieszkaniowych. Dwa kolejne spotkania obejmą tematy związane z designem, ergonomią wnętrz oraz wyposażeniem technicznym mieszkań. Tym razem dowiedzą się Państwo więcej o wnętrzach mieszkań, o ikonach polskiego designu, ale też o tych najprostszych, najczęściej spotykanych meblach i przedmiotach codziennego użytku. O tym, dzięki czemu nasze mieszkania w wieku stały się tak wygodne, opowiemy w trakcie ostatniego wykładu. Najpierw gaz, centralne ogrzewanie, a później prąd, kuchnie kozy, wreszcie ogólnodostępny sprzęt AGD (pralki Frania, lodówki Silesia czy odkurzacze Alfa) wprowadziły do mieszkań nowoczesność, w której żyjemy do dziś.

  29 grudnia 2014, godz. 18.30 Od lampy naftowej do mikrofali, czyli o pogoni za nowoczesnością

  Michał Krasucki, historyk sztuki, absolwent Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, zajmuje się architekturą polską XIX i wieku. Jest prezesem Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

  REJESTRACJA:

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quizowy egzamin dojrzałości. Jakim typem dorosłego jesteś?