Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Laboratorium Wola" w Muzeum Woli

  Muzeum Historyczne m.st. Warszawy | Muzeum Woli
  Warszawa, ul. Srebrna/12, +48 22 624 37 33

  10:00 Środa, 31 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Przez trzy lata - od 2014 do 2017 roku, w Muzeum Woli. Laboratorium miasta, oddziale Muzeum Warszawy będzie powstawać laboratoryjna przestrzeń wystawiennicza. Dzięki elastycznym formom wyrazu powstanie kilkadziesiąt mniejszych narracji układających się w całość i pozwalających zrozumieć Warszawę widzianą z perspektywy jednej z dzielnic. Wystawa-laboratorium będzie otwartą opowieścią o fragmencie miasta.

  Wystawa mówiąca o Woli to eksperyment wystawienniczy, tak jak Wola jest przestrzenią warszawskiego eksperymentu. Nie jest to opowieść o historii lokalnej, ale o roli i znaczeniu tej części miasta dla jego całości. Przyjrzymy się temu, jak powstaje i działa miasto, jak się tworzy i jak je tworzymy.

  Na miasto spojrzymy z wielu perspektyw: opowiemy o przemyśle, rozwoju kolei, zieleni miejskiej, przestrzeni publicznej, topografii i tożsamość miasta; o Warszawie straconej na zawsze, o tej, co nigdy nie zaistniała, jak i o tej, która dopiero powstaje. Czerpiąc z przeszłości, spojrzymy w przyszłość - myśląc o przyczynach i skutkach zmian społecznych. Przyjrzymy się kontekstom historycznym i społecznym. Wola, jak w soczewce skupia procesy zachodzące w całej Warszawie.

  Użycie nowych technologii oraz bogaty program animacji i wydarzeń towarzyszących wystawie włączy zwiedzających, użytkowników miasta w tworzenie treści i narracji wystawy.


  Kurator i koordynator: Paweł Brylski
  Projekt: CENTRALA - grupa projektowa
  Programowanie i design: Natalia Balska, Tomasz Boroń, Michał Pyka, Anna Wojtyła
  Mapy i plany miasta: Paweł E. Weszpiński
  Współpraca: Anna Banaś, Maria Ejchman, Hanna Nowak-Radziejowska, Magdalena Staroszczyk, Mateusz Toma

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quizowy egzamin dojrzałości. Jakim typem dorosłego jesteś?