Wybierz region

Wybierz miasto

  ZAHLADA pierwszy koncert jesienny i SKORUŃ promocja książki Macieja Płazy

  praCoVnia art club
  Warszawa, ul. Ks. Popiełuszki J./16, +48 22 833 44 50

  19:30 Sobota, 17 października

  • 15zł

  Transowa podróż po pragnieniach i lękach, wewnętrznym samoprodukującym siękosmosie. Czwórka warszawskich muzyków (instrumentarium: skrzypce, bas, gitara, instrumenty elektroniczne) zaprasza do swojego odrębnego świata, w którym jedynym przewodnikiem jest poetycki tekst, a komunikacja odbywa się głównie za pośrednictwem serca i emocjonalnej wyobraźni. W 2013 roku wydali debiutancką płytę „Zahlada”, a niedługo pojawi się kolejny album.

  „Skoruń” to debiut prozatorski uznanego tłumacza Macieja Płazy, cykl siedmiu opowiadań, z których każde osnute jest wokół jednego dramatycznego wydarzenia. Chłopięcy bohater, tytułowy skoruń – co w jego wiejskiej gwarze znaczy łobuz, nicpoń – poznaje mały, ale skomplikowany mikrokosmos rodzinnych nadwiślańskich okolic. W tym symbolicznym krajobrazie przeżywa rozmaite inicjacje: w życie i w śmierć, w historię, w sens życia i pracy, doznaje – jak powiedziałby Camus – „tkliwej nieczułości świata”, ale i szorstkiej czułości ludzi. Intensywna proza, dosadna i liryczna.

  Książkę wydał WAB w cenionej serii „Archipelagi”.

  Z opinii Jerzego Jarzębskiego, krytyka i historyka literatury: „Skoruń jest bardzo ciekawy, napisany barwnie, zmysłowo, z doskonale skonstruowanymi postaciami zarówno pierwszego, jak i drugiego planu.”

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy potrafisz zabezpieczyć dom przed włamaniem