Wybierz region

Wybierz miasto

  Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie

  Zamek Królewski w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej
  Warszawa, ul. Pl. Zamkowy/4, +48 22 355 51 70

  Od 2.01.2013 do 31.12.2018

  • Wstęp wolny

  Ekspozycja stała Zamku Królewskiego w Warszawie stanowi dokumentację losów Zamku w czasie II wojny światowej i przypomnienie okoliczności podjęcia decyzji o odbudowie gmachu. Autentyczna sceneria historycznych piwnic zamkowych na powierzchni ok. 350 m2 została wykorzystana do multimedialnej prezentacji skali zniszczenia i wagi dzieła restytucji. Wystawa jest przede wszystkim adresowana do przedstawicieli młodego pokolenia, w większości niepamiętających już, że Zamku nie było na powojennej mapie Warszawy. Jest też okazją do zaprezentowania obcokrajowcom przykładu wyjątkowej troski o zachowanie dziedzictwa przeszłości, docenionej wpisem Zamku Królewskiego i Starego Miasta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Nowa aranżacja wystawy, przygotowana w 2016 r., ma na celu ujednolicenie formy przekazu poprzez wprowadzenie specjalnie przygotowanej etiudy filmowej Historia powojennej odbudowy. W krótkim – siedmiominutowym filmie w reporterski sposób przedstawiamy najważniejsze wydarzenia związane z powojenną historią Zamku Królewskiego.

  Montaż wielkoformatowego ekranu wymusił zmianę wystroju wnętrza i stał się jednocześnie okazją do wprowadzenia kilku udogodnień, poprawiających komfort zwiedzania (możliwość skorzystania ze słuchawek, nowe siedziska, zmieniony wystrój zaplecza ekspozycji).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Z pewnością nie wiesz, co znaczą te emotki! Większość osób używa ich źle! EMOJI QUIZ