Zuzanna Rosińska

avatarZuzanna Rosińska

Warszawa
Mieszkaniec Zuzanna Rosińska

Zuzanna Rosińska

Dodano 2018-12-13 14:49:45

Stasys nie tylko dla dzieci…

00, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20 W najbliższą niedzielę razem ze Stasysem Eidrigeviciusem – światowej sławy artystą – na wystawie „Litwo, Ojczyzno moja…” będzie można przekonać się czy rzeczywiście łatwo, miło i przyjemnie ilustruje się teksty. A

Mieszkaniec Zuzanna Rosińska

Zuzanna Rosińska

Dodano 2017-08-28 11:48:16

Lodorosty i bluszczary

Od 23 sierpnia do 30 września 2017 r. zapraszamy na wystawę Lodorosty i bluszczary.
„Zawsze interesowało mnie to, co niezwykłe, to, co żyje poza zwykłością, ale nie poza codziennością, a posiada własny kodeks, rytuał, odrębny zapis. Jeszcze będąc chłopcem, spisywałem zwyczaje i pieśni lu

Mieszkaniec Zuzanna Rosińska

Zuzanna Rosińska

Dodano 2016-08-25 10:42:25

„Jednowierszówka”: Spotkanie z Marcinem Orlińskim

Muzeum Literatury oraz portal kulturalno-naukowy „Niewinni Czarodzieje” zapraszają do udziału w „Jednowierszówce” – cyklu poetyckich spotkań, w czasie których, razem ze współczesnymi autorami i autorkami, rozmawiamy o ich jednym, wybranym wierszu. Jest to niepowtarzalna okazja by zapytać, „co poeta miał na myśli”.

Do udziału we wspólnej interpretacji utworu zapraszamy zarówno znanych autorów, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia literatów. Naszym celem, oprócz popularyzacji poezji i jej twórców, jest lepsze zrozumienie współczesnych wierszy. Nie dzielimy Państwa na specjalistów i amatorów. Zachęcamy do aktywnego i bezkompromisowego udziału. Wierzymy, że każda interpretacja jest wartościowa, każdy głos jest ważny, każde pytanie jest zasadne.

5 września (poniedziałek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Marcinem Orlińskim. Wieczór poprowadzą Jan Barański i Łukasz Żurek. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

• Omawiany wiersz: „Piszę”

Organizatorzy zapewniają Państwu teksty analizowanych wierszy. Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina. Wstęp wolny.

Marcin Orliński (ur. 1980) – poeta, prozaik, krytyk literacki. Laureat Nagrody im. Adama Włodka za rok 2015. Wydał tomy wierszy Mumu humu (Kraków 2006), Parada drezyn (Łódź 2010), Drzazgi i śmiech (Poznań 2010), Tętno (Łódź 2014), zbiór krótkich utworów prozatorskich Zabiegi (Poznań 2014) oraz książkę krytycznoliteracką Płynne przejścia (Mikołów 2011). Publikował m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym” i „Twórczości”. Redagował rubrykę poetycką w „Przekroju” i serię wydawniczą Biblioteka Debiutów przy „Zeszytach Poetyckich”. Jego wiersze były tłumaczone na języki angielski, niemiecki, francuski, szwedzki, rosyjski i ukraiński. Mieszka i pracuje w Warszawie. Oficjalna strona: www.marcinorlinski.pl.
Czym jest „Jednowierszówka”? Obejrzyj spot.

Mieszkaniec Zuzanna Rosińska

Zuzanna Rosińska

Dodano 2016-08-25 10:36:49

Warszawa Antoniego Słonimskiego. Spotkanie z Tomaszem Lerskim

Jak na Warszawę patrzył Antoni Słonimski? Jakie obrazy miasta zapisał w swojej twórczości? O trzech różnych obliczach stolicy oraz jej literackich portretach porozmawiamy podczas spotkania z Tomaszem Lerskim, autorem książki „Warszawa Antoniego Słonimskiego”, która ukazała się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w czterdziestą rocznicę śmierci skamandryty.

Spotkanie odbędzie się 15 września o godz. 18.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. Rozmowę poprowadzi Tomasz Zapert.

Zapraszamy Państwa w podróż do Warszawy Antoniego Słonimskiego. Będzie to wędrówka pełna rozrzewnienia i tęsknoty za urokiem oraz urodą Warszawy czasów belle époque, w której Słonimski się urodził, Warszawy magicznego przedziału między wojnami, wreszcie miasta widzianego z daleka w gorzkich latach wojny, a na koniec epoki złudzeń i rozczarowań po powrocie Słonimskiego do gruzów Warszawy w roku 1945. Ale pełna też będzie uśmiechu i bardzo warszawskiego poczucia humoru.

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca