Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJarosław Ziemba

Warszawa
Mieszkaniec Jarosław Ziemba

Jarosław Ziemba

Dodano 2017-09-13 11:21:13

Aparaty słuchowe. Jak wygląda proces ich doboru i dopasowania?

Pierwsze decyzje, przed którymi stają wszystkie osoby z potwierdzonym i określonym przez specjalistę ubytkiem słuchu, dotyczą wyboru aparatu słuchowego. Na szczęście z problemem tym nie zostajemy sami.Odpowiedniego wyboru pomoże dokonać nam protetyk słuchu, który przed podjęciem decyzji będzie musiał przeprowadzić nas przez cały proces umożliwiający wybór najlepszego dla nas aparatu słuchowego.

Pytania o aparaty słuchowe, które nie powinny pozostać bez odpowiedzi

Pierwsza wizyta u protetyka słuchu u każdego wzbudza określone emocje. Zwykle czujemy się tam nieco zagubieni, zdenerwowani, czasem wręcz przestraszeni. Wynika to z całej masy wątpliwości dręczących każdego, kto staje przed wyborem i koniecznością używania aparatu słuchowego. Zadajemy sobie więc pytania o to, jak będziemy się czuć z tego typu urządzeniem? Czy spełni ono nasze oczekiwania? Czy okaże się komfortowe w codziennym używaniu? Jak będziemy się prezentować z założonym aparatem słuchowym? Dodatkowo dochodzą do tego wątpliwości związane z rodzajem aparatu słuchowego (aparat słuchowy zauszny czy aparat słuchowy wewnątrzuszny lub wewnątrzkanałowy), a nawet konkretnej marki.

Na szczęście odpowiedzi na te i inne pytania mogą udzielić nam specjaliści, z którymi zetkniemy się podczas całej procedury diagnostyki słuchu i doboru aparatu słuchowego. Należy tylko pamiętać, aby do każdego z tych etapów podejść z odpowiednią uwagą i szczerze opisywać wszystko, co dzieje się z nami i z naszym zmysłem słuchu.

Dobór i dopasowanie aparatów słuchowych w 9 etapach

Standardowa procedura diagnostyki słuchu i doboru oraz wykonania aparatu słuchowego przez protetyka składa się z 9 etapów. Są to:

1. Wywiad medyczny.
2. Badanie z użyciem otoskopu (tzw. otoskopia).
3. Właściwa diagnostyka słuchu.
4. Przedstawienie możliwych rozwiązań.
5. Dopasowanie aparatu słuchowego.
6. Ocena działania zastosowanego urządzenia.
7. Wykonanie wkładki usznej.
8. Odbiór wykonanego aparatu słuchowego.
9. Wizyty kontrolne.

Pierwsze trzy etapy konsultacji z protetykiem skupiają się niemal wyłącznie na badaniu słuchu i stanu przewodu słuchowego. Temat doboru określonego rodzaju aparatu słuchowego pojawia się dopiero podczas rozmowy na temat zastosowania możliwych rozwiązań mających na celu zniwelowanie ubytku słuchu.

Czynniki wpływające na wybór aparatów słuchowych

Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, otoskopii oraz diagnostyki słuchu, protetyk dysponuje dostateczną ilością informacji, aby móc zaproponować pacjentowi odpowiedni dla niego aparat słuchowy. Podstawowe czynniki decydujące o wyborze określonego urządzenia to:

• przebycie przez pacjenta operacji ucha,
• perforacja błony bębenkowej połączona z wyciekiem z ucha,
• poziom sprawności manualnej pacjenta (zdolność do operowania małymi przedmiotami),
• trwałość baterii,
• łatwość utrzymywania aparatu słuchowego w czystości,
• czas adaptacji do określonego urządzenia.

Na tym etapie protetyk wraz z pacjentem muszą też podjąć jedną z najważniejszych decyzji w całym procesie doboru aparatu słuchowego – czy zdecydować się na jedno, czy na dwa tego typu urządzenia (jedno na każdym uchu). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest noszenie dwóch aparatów słuchowych, ponieważ w ten sposób zapewniamy sobie maksymalną szansę na zrozumienie mowy, nawet jeśli rozmowa odbywa się z intensywnym hałasem w tle. Tym sposobem poprawiamy również naturalność odbieranych dźwięków i zdolność do prawidłowej ich lokalizacji.

W przypadku, gdy zdecydowanie się na dwa aparaty słuchowe jest niemożliwe, wybrane urządzenie powinno być noszone w tym uchu, w którym protetyk stwierdził lepszą zdolność do rozumienia mowy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.signia-aparatysluchowe.pl/

Mieszkaniec Jarosław Ziemba

Jarosław Ziemba

Dodano 2017-01-27 09:10:49

Branża TSL potrzebuje specjalistów. Kształcą ich warszawskie uczelnie

Mówi się, że dział handlowy zapewniający stały kontakt z klientami i kontrahentami, jest niczym ręce każdej posiadającej go firmy. Jeśli tak, to dział transportu-spedycji-logistyki jest niczym nogi – pozwala szybko i łatwo dotrzeć z określonym ładunkiem w dowolne miejsce na świecie.

Rozkwit branży TSL

Jeszcze nigdy transport nie miał tak wielkiego znaczenia i tak silnej pozycji w polskiej gospodarce, jak obecnie. Polskie firmy przewozowe święcą tryumfy w całej Europie, stanowiąc niezwykle groźną konkurencję dla firm z pozostałych krajów Unii Europejskiej. Co więcej, eksperci zgodnie potwierdzają, iż branża ta cały czas się rozwija. Wpływ na to ma wiele czynników: niskie ceny paliw, coraz lepsza sieć dróg szybkiego ruchu i autostrad, rosnący w siłę eksport towarów tak w kierunku wschodnim, jak i zachodnim – wszystko to sprawiło, iż polska branża TSL w krótkim czasie rozrosła się do niespotykanych rozmiarów. Jednakże tak gwałtowny rozwój stał się też powodem do powstania kilku znaczących problemów, z których brak wykwalifikowanej kadry należy do najważniejszych.

Wojna o pracownika

Niedostatek wykwalifikowanej kadry mogącej podjąć pracę w branży Transport-Spedycja-Logistyka bez licznych kursów i szkoleń bardzo szybko stał się mocno zauważalny. Eksperci z dziedziny transportu i logistyki okazali się w ostatnich latach towarem niezwykle wprost deficytowym. Zaczęło dochodzić do sytuacji, w której to konkurujące ze sobą firmy przewozowe zwyczajnie podkradały sobie pracowników, oferując im nie tylko bardzo korzystne warunki finansowe, ale i bogate pakiety socjalne. Sytuacja, choć korzystna z punktu widzenia pracownika, stała się groźna dla całej branży. Niedostatek specjalistów to bariera dla rozwoju przedsiębiorstw. Pomoc, szybka i dość niespodziewana, przyszła ze strony polskich uczelni.

Ruszyło szkolenie specjalistów

Jednym z pionierów wprowadzających do swojego programu kierunki przygotowujące do pracy w branży TSL jest Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Obecnie podjąć można tam studia na kierunkach:

1. Zarządzanie (studia I stopnia) ze specjalnością Transport-spedycja-logistyka.

2. Studia inżynierskie na kierunku Transport ze specjalnością:
transport drogowy,
transport kolejowy,
transport intermodalny,
logistyka transportu.

Ponieważ uczelnia stawia przede wszystkim na kształcenie praktyczne oraz jak najlepsze przygotowanie do zawodu, studenci każdego z tych kierunków mają mnóstwo zająć warsztatowych, praktyk oraz zajęć prowadzonych przez osoby na co dzień zawodowo związane z branżą TSL.

Artykuł powstał przy współpracy z Uczelnią Techniczno-Handlową - http://www.uth.edu.pl/

Mieszkaniec Jarosław Ziemba

Jarosław Ziemba

Dodano 2015-09-14 09:13:06

Chcesz kupić dobrą lampę LED? Sprawdź informacje na opakowaniu

Technologia LED powoli acz nieubłaganie wypiera tradycyjne źródła światła. Nic w tym dziwnego. Lampy LED oferują bardzo wysoką trwałość, niezwykle długi czas użytkowania, doskonałą jakość światła w różnych barwach i kolorach, a przede wszystkim wyraźnie niższe zużycie energii elektrycznej.

Przy tej ilości zalet zupełnie nie dziwi fakt, że konsumenci coraz częściej sięgają po te produkty. Jednak w momencie, w którym przychodzi do zakupu, pojawia się problem – jakie lampy LED będą właściwymi zamiennikami tradycyjnych żarówek, które mieliśmy do tej pory w domu?

Odeszło stare, przyszło nowe

Podejmując decyzję o wymianie tradycyjnych żarówek na nowoczesne i energooszczędne źródła światła – lamy LED, stajemy przed dylematem doboru właściwego produktu do oświetlania konkretnych pomieszczeń lub miejsc. Jako że technologia LED - http://www.emi-led.pl/

Mieszkaniec Jarosław Ziemba

Jarosław Ziemba

Dodano 2015-08-31 14:18:58

Zainwestuj w siebie, poznaj sztukę perswazji i kreowania wizerunku osobistego

Studia podyplomowe to inwestycja. Poświęcamy czas i pieniądze inwestując w swoją wiedzę oraz w swoje umiejętności. Skoro zaś studia podyplomowe traktujemy jako inwestycję w siebie, to może warto wybrać kierunek będący kwintesencją tego typu postępowania?

Wybierz dobry kierunek

„Sztuka perswazji i kreowania wizerunku osobistego” to kierunek otwarty na Wyższej Szkole Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu, który powstał wprawdzie z myślą o bardzo konkretnej grupie docelowej, jednak w rzeczywistości jego ukończenie może okazać się przydatne dla każdego.

Osoby wybierające kierunek „Sztuka perswazji i kreowania wizerunku osobistego” to przede wszystkim menadżerowie i właściciele prywatnych przedsiębiorstw, pracownicy instytucji publicznych takich jak kancelarie prawnicze, organy administracji publicznej lub wszelkie ośrodki edukacyjne, a także osoby pełniące różne funkcje reprezentatywne.

Bądź liderem, zarządzaj swoim rozwojem

Studia na tego typu kierunku pozwalają zdobyć wiedzę na temat właściwego doboru środków i technik perswazji wykorzystywanych przede wszystkim w trakcie wystąpień publicznych oraz w kontaktach z klientami. Studenci uczą się rozwijać własne zdolności niezbędne do skutecznego przeprowadzania mediacji i negocjacji, poznają zasady poprawnego Personality Public Relations, czyli sprawnego doboru narzędzi służących do kreowania pozytywnego i profesjonalnego wizerunku osobistego. Przede wszystkim jednak, co wydaje się podstawowym celem kierunków, które tak jak „Sztuka perswazji i kreowania wizerunku osobistego” są szczególnym sposobem inwestowania w samego siebie, absolwenci tego rodzaju studiów nabywają umiejętności sprawnego zarządzania rozwojem osobistym oraz tzw. Leadership skills, czyli zdolności przywódczych, tak potrzebnych w pracy na każdym niemal stanowisku.

Zostań wybitnym mówcą i doskonałym dyplomatą

Przykładowy zakres studiów podyplomowych obejmujących rozwój własny i umiejętność autoprezentacji, w tym przypadku oparty na kierunku „Sztuka perswazji i kreowania wizerunku osobistego” na WSP im. H. Chodkowskiej we Wrocławiu, zawiera m. in. przedmioty omawiające sztukę logicznej argumentacji i kontrargumentacji, dyplomację i etykietę językową oraz emocjonalne i wolitywne wywieranie wpływu na innych.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.prawowroclaw.edu.pl/

Mieszkaniec Jarosław Ziemba

Jarosław Ziemba

Dodano 2015-08-03 15:26:19

Rozkwit polskiej turystyki biznesowej

Turystyka biznesowa w Polsce nie jest zjawiskiem nowym. Jej początków należy doszukiwać się na długo przed przemianami ustrojowymi, choć z punktu widzenia ekonomii (i nie tylko) czasy te miały niewiele wspólnego z normalnością. Dzisiaj, jak pokazują dane z ostatnich lat, ten sektor usług przeżywa prawdziwy rozkwit. a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej.

Turystyka biznesowa to nie wyjazd do pracy

Najczęściej, gdy mowa jest o początkach rozwoju turystyki biznesowej w Polsce, wskazuje się na pierwszą połowę lat 90-tych. Prawda jest jednak taka, że już w czasach PRL-u można było odnaleźć jej zaczątki. Najpierw delegacje a później wyjazdy służbowe kształtowały powoli rynek tych usług turystycznych, na całym świecie będący już od dawna zjawiskiem po-wszechnym i, co bardzo ważne, doskonale wykorzystywanym przez firmy oraz przedsiębior-stwa.

Z turystyką biznesową mamy do czynienia zawsze, gdy cel naszej podróży powiązany jest w jakiś sposób z wykonywanym aktualnie zawodem. Nie znaczy to jednak, iż turystyka bizne-sowa oznacza jedynie podróżowanie w celu wykonywania obowiązków służbowych poza siedzibą firmy lub poza stałym miejscem pracy.

Turystyka biznesowa to jeden z filarów funkcjonowania współczesnych przedsię-biorstw…

Co więc leży u podstaw turystyki biznesowej? Przede wszystkim cały zespół działań, bez któ-rych funkcjonowanie we współczesnym biznesie wydaje się niemożliwe. Turystyka biznesowa to targi handlowe, sympozja naukowe, imprezy integracyjne i firmowe wydarzenia. Turystyka biznesowa to również nowy sposób na przebywanie w stałym, osobistym kontakcie z klientem, z partnerami biznesowymi i z kontrahentami. To także spotkania z tym, co określa się mianem otoczenia gospodarczego, z potencjalnymi pracownikami oraz z odbiorcami na-szych towarów i usług.

Ten rodzaj wyjazdów służbowych dostarcza spore korzyści dla całej firmy, przynosi efekty, zapewnia inwestycje, pozwala poznać dane przedsiębiorstwo z jak najlepszej strony. Turysty-ka biznesowa okazała się realnym źródłem dochodów dla korzystających z niej instytucji.

…i szansa na rozkwit lokalnych społeczności

Jednak omawiany rodzaj usługi to nie tylko rozwój dla firm, to także rozwój całej infrastruktu-ry szkoleniowej, restauracyjnej, miejskich centrów rozrywkowych i obiektów sportowych, a przede wszystkim hoteli tworzących bazę noclegową o odpowiednim standardzie. Część z nich, jak chociażby sieć hoteli Best Western – http://www.bestwestern.pl/,

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca