Andrzejki pod znakiem malarstwa Jana Wołka

2012-11-29 12:55:50

Jan Wołek – wernisaż w Restauracji 99 w Warszawie
„Andrzejki pod znakiem malarstwa”


Wernisaż Jana Wołka
Restauracja 99 / Al. Jana Pawła II 23 / Warszawa
Data: 30 listopad 2012 r.
Godzina: 20.3
0

W dniu 30 listopada 2012 roku w Restauracji 99 przy Al. Jana Pawła II 23 odbędzie się wernisaż malarstwa Jana Wołka. Wydarzenie, w którym weźmie udział ponad 200 osób zaszczycą swoją obecnością wybitne osobistości świata kultury, sztuki, polityki i biznesu.

Z okazji Andrzejek Goście będą mogli nie tylko zachwycić się pracami Jana Wołka, ale również skorzystać ze specjalnie przygotowanego na tą okazję menu andrzejkowego. A jeśli Andrzejki to spotkanie z prawdziwą wróżką, przyszłość lana woskiem i zabawa do białego rana.

Prace malarskie Jana Wołka będzie można oglądać w Restauracji 99 od 30 listopada do 9 grudnia 2012 roku.

Jan Wołek urodził się w Warszawie w 1954 roku. Studiował na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W czasach studenckich stał się już znanym artystą estradowym. Niezliczone Koncerty, kabarety /”ZAKR” i „Pod Egidą”/, udział w festiwalach /Kraków, Olsztyn, Toruń, Piosenka Aktorska, Fama/. Należy do czołowych polskich poetów. Realizował się znakomicie w wielu dziedzinach artystycznych//malarstwo, muzyka, poezja/.

Jan Wołek jest autorem około 600 piosenek, których wykonawcami byli znakomici artyści polskiej estrady , jak Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Jolanta Kaczmarek, Zbigniew Wodecki.

Malarstwem zajął się poważniej w 1984 roku. Wówczas to otrzymał uprawnienia zawodowe. Preferuje malarstwo realistyczne, głownie pejzaż i martwą naturę, o świetnym wyczuciu kolorystycznym, przesycone światłem, umiłowaniem do pięknych krajobrazów miasteczek, pól i łąk. Umiłowanym motywem w jego malarskiej twórczości jest Kazimierz Dolny i jego okolice. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich krajowych i zagranicznych, miał wiele wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą /Niemcy, Francja, Japonia, Kanada i USA, ZSRR/.

Jan Wołek, znakomity Artysta, Multi talent , jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Strony www:
www.restaurant99.com
www.janwolek.com/sztukmistrz.html

Jesteś na profilu Karolina Drabik - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj