Baśniowa przygoda z Goethe-Institut

2013-01-02 16:34:09

W krainie baśni – Goethe Institut zaprasza do niezwykłej gry “Kraina baśni – quiz odkrywców”, przygodowej gry internetowej z okazji Roku Braci Grimm 2012.

Na stronie internetowej Goethe-Institut, goethe.de/warszawa niemieckojęzyczni poszukiwacze baśniowych światów będą mogli się zanurzyć w świecie księżniczek, olbrzymów oraz Pani Zamieci - uruchomiona zostanie gra “Kraina baśni – quiz odkrywców”, przygodowa gra przeglądarkowa dla uczących się języka niemieckiego i chcących sprawdzić swoją wiedzę o baśniach braci Grimm.

Gracz wybiera jedną z czterech postaci, która przemierzać będzie niezwykły świat – Roszponkę, Kota w Butach, Królewnę Śnieżkę lub Łowczego. To oni będą spotykać baśniowe postaci, zadające im kolejne pytania. Każdy bohater ma za zadanie przejść aż 20 stacji legendarną Baśniową Drogą w Niemczech – drogą braci Grimm oraz ich słynnych baśni. Trasa prowadzi od Hanau do Bremerhaven. Po drodze nasi bohaterowie napotykają na bardziej i mniej znane postaci – od grimmowych kruków i olbrzymów, poprzez Jasia i Małgosię, aż po barona Münchhausena. Każda z postaci zadaje pytania związane z baśniami. Podróżnicy znajdą podpowiedzi w linkach internetowych zamieszczonych w grze.

Gracz musi wykazać się wiedzą, umiejętnością korzystania z informacji znajdujących się w Internecie oraz – oczywiście – znajomością języka niemieckiego.

“Chcieliśmy w atrakcyjny sposób zachęcić do przemierzenia – choćby na początku tylko na ekranie komputera – baśniowej trasy niemieckich baśni” - opowiada Ewa Ostaszewska, koordynatorka projektu w Goethe-Institut - “nasi odbiorcy mogą obejrzeć piękne krajobrazy, przypomnieć sobie baśniowe postaci, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.”

Gra nie służy jednak tylko zabawie. Gracze w wieku 14-26 lat mogą także wygrać wymarzoną podróż do jednego z miast Baśniowej Drogi, którą poznali w grze. Wśród dodatkowych nagród są iPody, książki i kalendarze.


Konkurs trwa do 31.01.2013.
Gra dostępna jest na przeglądarkach, w tym na urządzeniach mobilnych.
Link do gry: http://maerchen.warschau.goethe.org/

Jesteś na profilu Sylvia Zadrożna - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj