Coaching Tao: pierwszy polski audiobook o coachingu

2012-10-24 14:18:13

Maciej Bennewicz opowie o coachingu w wersji audio – wielka premiera Biblioteki Akustycznej.

Coaching to nie tylko standardowe narzędzie biznesowe, którego zastosowań nauczymy się dzięki zwykłym szkoleniom. To metoda, która w znacznym stopniu czerpie z dokonań psychologii i psychoterapii, a także w nie mniejszym z… duchowości. To pozornie wybuchowe połączenie sprawdza się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest powszechne uznanie i rosnąca popularność coachingu w Polsce. Sesje u coachów cenione są zarówno przez osoby na kierowniczych stanowiskach w wielkich korporacjach, jak i wszystkie inne, które zdążyły zagubić się w swoim życiu zawodowym. Coaching umożliwia rozwój także na innych płaszczyznach życia, pozwalając odnaleźć w nim wewnętrzny spokój i harmonię.
Na rynku znajdziemy wiele publikacji na temat coachingu, o różnym stopniu skomplikowania i odmiennej wartości merytorycznej. Z tego powodu warto sięgać do tych najbardziej polecanych. Poradniki Macieja Bennewicza łączą w sobie zalety wciągających lektur i sprawdzonych porad. Jego teksty przyjmują formę efektownych wykładów, pełnych błyskotliwych refleksji i puent, stanowiących celną próbę odpowiedzi na pytania o ludzki stres i problemy, stanowiące podstawę zainteresowań coachingu. Dzięki temu inspirują do wprowadzania odpowiednich zmian w swoim życiu. To właśnie wywołanie takiego impulsu stanowi cel dobrze prowadzonego procesu coachingowego.
Maciej Bennewicz w swoim audiobooku Coaching Tao odwołuje się do pojęć, które odwołują się do wschodniej duchowości. Zauważa, że zarówno coaching, jak i Tao, mają związek z drogą, którą należy przebyć w odpowiedni sposób. Autor poradnika pokazuje, jak skutecznie podążać w kierunku osobistej zmiany, korzystając z wywołanych nią pozytywnych efektów.
Maciej Bennewicz to jeden z najbardziej utytułowanych polskich coachów, jako pierwszy spośród nich certyfikował się jako master coach u Josepha O’Connora w ramach International Coaching Community. Jest wykładowcą akademickim, jak i sprawnym menedżerem. Ucząc prowadzenia procesu coachingowego korzysta z wielu dyscyplin, skutecznie korzystając z ich różnorodnych zalet. Pracował jako wykładowca na SWPS i Uniwersytecie Warszawskim, prowadził programy telewizyjne, jest też czynnym i uznanym psychoterapeutą.
Z Coaching Tao warto zapoznać się nie tylko dlatego, że jest to polecana publikacja wśród szeregu pozycji dostępnych na rynku. To także pierwszy polski audiobook o coachingu, wydany właśnie przez Bibliotekę Akustyczną. Dzięki temu inspirujących wykładów Macieja Bennewicza będziemy mogli posłuchać np. w drodze do monotonnej pracy. A monotonię tę będziemy w stanie już niebawem przełamać, odpowiednio projektując zmiany w swoim życiu, albo pomagając innym, pełniąc rolę ich skutecznego coacha.


AUTOR – MACIEJ BENNEWICZ

Coach, socjolog i menedżer. Wykładowca, pisarz i malarz. Autor pięciu poradników coachingu, podręcznika coachingu i mentoringu oraz dwóch powieści. Autor kilkuset artykułów z zakresu socjologii, psychologii, coachingu oraz samodoskonalenia. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu i moderowaniu zespołów.
Współtwórca i prowadzący cykl programów edukacyjnych dla młodzieży pt. "Ja", emitowanych w TVP-1 w latach 97-99. Twórca i koordynator programu edukacji dla dorosłych "Animacje", realizowanego w Ośrodku "Komorów" w latach 93-97. Psychoterapeuta indywidualny i grupowy aktywnie pracujący w terapii w latach 1989 – 2000.
Prowadzi zajęcia i warsztaty w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z psychologii społecznej i psychoterapii, prowadził treningi interpersonalne i motywacyjne na Wydziale Psychologii UW, a także warsztaty z autoprezentacji i efektywności zawodowej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośnik malarstwa, kotów i powieści z gatunku realizmu magicznego.
W 2006 roku uzyskał pierwszy w Polsce certyfikat Master Coacha u Josepha O’Connora w ramach ICC – International Coaching Community.

Jesteś na profilu Sylvia Zadrożna - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj