Dodaj zdjęcie profilowe

avatarSLOW PR

Warszawa

Czas na swing!

2012-11-23 13:56:01

Czas na swing! to warsztaty taneczne skierowane do wszystkich fanów muzyki dixieland, swing i tańca Lindy Hop oraz do tych, którzy chcą się wyszaleć. Wszyscy uczestnicy, jak i fani jazzu nowoorleańskiego, będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach.

Warsztaty poprowadzą:
ShimSham - warszawski swing, czyli Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski.
Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow”. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

Zajęcia odbywać się będą cyklicznie (piątek i sobota). Terminy spotkań: 30 listopada, a także 7 i 14 grudnia (piątki) godz. 19.00- 20.30 oraz 1, 8 grudnia (soboty), godz. 10:30 – 12:00 i 15 grudnia (sobota), godz. 18:00 – 19:30.

Ostatni dzień warsztatów, 15 grudnia, godz. 20.00 to również koncert zespołu The Warsaw Dixielanders (http://www.dixielanders.yoyo.pl/) oraz wspólna potańcówka.

Skład The Warsaw Dixielanders:
Jurek "Kusy" Kuszakiewicz (trąbka, wokal)- znany głównie z Vistula River Brass Band, Alexander's Ragtime Band i Old Timers;
Edward Wiśniewski (klarnet, saksofony)- pierwszy solista Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego;
Mariusz Wnuk (puzon)- wieloletni członek zespołu HAGAW i Happy Jazz Band;
Marek "Słoma" Słomiński (banjo);
Ireneusz Kozłowski (kontrabas)- znany z Blues Fellows;
Jerzy Więckowski (perkusja), członek zespołu Blues Fellows

Cena warsztatów: 120 zł od pary (w tym wstęp na koncert)

Bilety na koncert: 15 zł od osoby

Jesteś na profilu SLOW PR - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj