DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KOPERNIKU- 22.01.2013

2013-01-10 12:06:26

Nauka i ciekawość nie pytają o wiek, a uczymy się przez całe życie. Czy dzieci, dorosłych i bardzo dorosłych może zafascynować to samo? Oczywiście! 22 stycznia do Centrum Nauki Kopernik zapraszamy babcie, dziadków oraz wnuki.

Tego dnia proponujemy specjalne zwiedzanie Centrum pod opieką animatorów - przewodników. Przez dwie godziny będzie można obejrzeć wybrane eksponaty i zrozumieć prawa nauki, które zainspirowały ich powstanie. Każda grupa odwiedzi także wystawę „Wszystko gra”, umożliwiającą wspólne, międzypokoleniowe muzykowanie na nie zawsze oczywistych instrumentach.
By wziąć udział w zwiedzaniu, wystarczy przyjść do Kopernika i kupić bilet - bez wcześniejszych zapisów. Grupy będą zbierane co pół godziny.

Polecamy także projekcje filmów pt. „Jestem seniorem, jestem szczęśliwy”. Krótkometrażówki powstały podczas ostatniego festiwalu Przemiany i ukazują pozytywne emocje, wyzwalane przez aktywność i zaangażowanie społeczne.

„Przepis na życie” – to kolejna propozycja dla babć, dziadków i wnuków w każdym wieku. Zapraszamy na warsztaty, pozwalające stworzyć rodzinną księgę mądrości. Seniorzy spiszą w niej swoje sprawdzone receptury życiowe, a wnuki oprawią całość graficznie.

Na pokazy i warsztaty można wejść przez cały dzień, w dowolnym momencie. Nie trzeba się zapisywać. Jedynym warunkiem jest posiadanie biletu do Kopernika.

Centrum Nauki Kopernik otwarte jest w godzinach: 9.00-18.00.
Seniorów (65+) i dzieci obejmują bilety ulgowe (16 zł.). Dodatkowe atrakcje są bezpłatne i nie wymagają rezerwacji. Bilety można kupić przez cały dzień w dniu wydarzenia, w specjalnej kasie dla seniorów.

Jesteś na profilu Kasia Nowicka - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj