Harold i Matylda Premiera Ogolnopolska w Siedlach

2013-01-28 14:51:30

HAROLD I MATYLDA

ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ OGÓLNOPOLSKĄ

16.03.2013 godz. 16:00 i 19:30

CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SIEDLCACHHarold i Matylda to poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje nam (nie po raz pierwszy) jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku.

Poznajemy tutaj dziewiętnastoletniego Harolda (w tej roli czarujący Tomasz Ciachorowski), któremu na pierwszy rzut oka nie powinno niczego w życiu brakować. A jednak – pomimo młodego wieku, jak i świetnej pozycji materialnej jaką posiada jego rodzina – chłopak popada w depresję. Na domiar złego, konsultacje z psychologiem nie przynoszą najmniejszych efektów w terapii młodzieńca. Co najdziwniejsze - Harold najlepiej czuje się podczas ... ceremonii pogrzebowych, w których nagminnie uczestniczy. Właśnie za sprawą tego nietypowego upodobania, w trakcie jednej z uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda (w tej roli urocza Krystyna Sienkiewicz), która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia. Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Magdalena Wójcik / Agnieszka Sienkiewicz) wybranymi przez jego matkę (charyzmatyczna Grażyna Wolszczak / Dorota Chotecka). W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od Niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać Go będzie jednak zaskakująca niespodzianka.

Fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Spektakl powstał na podstawie scenariusza amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego - Colina Higginsa.

Autor: Colin Higgins
Tłumacz: Julita Grodek

Produkcja: Ale! Teatr Grzegorz Smarz, Wojciech Słupski
Współprodukcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, Scena Teatralna Miasta Siedlce
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Jacek Zamecki
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Grafika: Magdalena Rekiel

Obsada:
Matylda: Krystyna Sienkiewicz
Harold: Tomasz Ciachorowski
Pani Chasen: Grażyna Wolszczak / Dorota Chotecka
Narzeczona: Magdalena Wójcik / Agnieszka Sienkiewicz
Doktor: Tadeusz Chudecki
Pokojówka Maria: Hanna Kochańska


godz. 16.00
(SPEKTAKL PRZEDPREMIEROWY)
Ceny biletów: 95, 85, 75 zł

Godz. 19.30
(SPEKTAKL PREMIEROWY)
Ceny biletow: 120, 110, 90 zł

CKIS – Scena Teatralna Miasta Siedlce
08-110 Siedlce
ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31
tel. 25 644 68 00

Ale Teatr
( producent spektaklu)
(22) 498 59 30
bilety@impresariat.eu

(przy rezerwacjach grupowych możliwy rabat tylko i wyłącznie bezpośrednio u producenta)Jesteś na profilu AleTeatr AleTeatr - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj