"Irydion" II premiera i kolejne spektakle

2013-01-24 11:35:54

Świętujcie z nami 100-lecie Teatru Polskiego! Jubileusz czas zacząć!

Równo 100 lat po pierwszej premierze na deskach Teatru Polskiego Andrzej Seweryn mierzy się, tak jak w 1913 roku Arnold Szyfman, z tekstem Zygmunta Krasińskiego. Wybierając "Irydiona" na inaugurację założonego przez siebie teatru Szyfman wskazywał kierunek swojego myślenia o teatrze i repertuarze. Andrzej Seweryn, wracając w roku jubileuszowym do tekstu Krasińskiego, nawiązuje do najgłębszych tradycji Teatru Polskiego, a jednocześnie zadaje pytanie jaką drogę przebył teatr przez ostatnich sto lat? Który z licznych tematów dramatu Krasińskiego pozostaje bliski współczesnemu widzowi i może go poruszyć? W jakiej formie należy przedstawić dziś "Irydiona", żeby był on czytelny dla widza w 2013 roku?

Odpowiedzią na te pytania jest całkowicie nowa adaptacja autorstwa reżysera, w której buduje dramat wokół aktualnego tematu zemsty. Tematu trudnego, zwłaszcza kiedy zemsta staje się nie tylko pokusą, a obowiązkiem…
Rolę Irydiona reżyser powierzył Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, któremu partnerują gwiazdy Teatru Polskiego, m.in. Anna Cieślak, Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Schejbal.

Do współpracy przy spektaklu Andrzej Seweryn zaprosił uznanych artystów: Dorotę Kołodyńską (kostiumy), Magdalenę Maciejewską (scenografia), Jacqueline Sobiszewski (światła) i Jagę Hupało (stylizacja fryzur) Ola Walickiego (muzyka), dzięki którym starożytny Rzym wyda się widzom bliższy niż kiedykolwiek wcześniej.

W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na II premierę spektaklu „Irydion” w reżyserii Andrzeja Seweryna, która odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Polskiego w dniu 30 stycznia 2013 roku.

Kolejne pokazy „Irydiona” odbędą się w terminach:
31 stycznia
2, 3, 16, 17 lutego
oraz 27 marca.

Do zobaczenia w Teatrze Polskim!


Informacje o spektaklu:
http://www.teatr-polski.art.pl/pl/spektakle/nadchodzace_premiery/?id_act=246
Fanpage Teatru Polskiego:
https://www.facebook.com/teatr.polski.warszawa
Zarezerwuj online:
http://teatrpolski.bilety24.pl/tickets/type/id/11626/ref/b24_teatrpolski
E-mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
Telefon: 22 826 49 18, 22 826 61 64

Jesteś na profilu Teatr Polski - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj