JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA RYNKU STAREGO MIASTA

2012-11-19 12:10:10

JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA RYNKU STAREGO MIASTA

Od stuleci jarmarki odbywa się we wszystkich stolicach, miastach i miasteczkach Europy. Największe w Berlinie i Wiedniu przyciąga ponad milion odwiedzających. Już po raz piąty dla mieszkańców stolicy i rzeszy turystów organizujemy Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie na Rynku Starego Miasta. W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy zainteresował wielu uczestników z zagranicy i ma charakter międzynarodowy.

Na Rynku Starego Miasta będzie ustawionych 78 drewnianych straganów handlowych, scena, szopka i choinka. Będzie 21 uczestników z Litwy, 4 z Węgier i po jednym z Holandii, Czech, Białorusi.

W świątecznej atmosferze oświetlonych straganów i pięknej choinki pachnieć będą ciasta, sery, wędliny, węgierski kołacz, holenderskie placki, polskie podpłomyki i grzane wino. Różnorodność produktów powinna zadowolić odwiedzających. Będzie ceramika bolesławiecka i ceramika włoska, biżuteria, ozdoby z drewna, drewniane i elektroniczne, wyroby i sery góralskie a także zimowe czapki i rękawiczki.

Zagości Księgarnia Katolicka z Miodowej i ponad 20 wystawców z Litwy z rękodziełem, sztuką ludową a także z tradycyjnym, ciemnym chlebem i wędliną.


LOKALIZACJA:
Warszawa Rynek Starego Miasta

DATA:
24 listopada 2012 r. - 06 stycznia 2013 r.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty codziennie od 12.00 do 20.00


Więcej informacji na stronie:
www.jarmarkbozonarodzeniowy.org

Jesteś na profilu INTERSHOW ZOFIA MANGEL - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj