KONCERT ZESPOŁU OPA! z Petersburga

2013-02-04 20:18:21

1 marca w Warszawie swą nową płytę promować będzie zespół OPA! z Petersburga. To zespół łączący muzykę klezmerską ze ska, reggae, swingiem i rockiem. Russian klezmer - soviet pop - nostalgic kitsch - tak sami muzycy charakteryzują swoją twórczość i jest to celne określenie! Koncerty OPY! to duża dawka dobrej muzyki i świetna zabawa!

01.03.2013 r. (piątek) godz. 20:00
Spółdzielnia CDQ; ul. Burakowska 12; Warszawa; www.cdq.pl
Bilety: 20 zł / 15 zł po wcześniejszej rezerwacji na www.cdq.pl

www.o-p-a.ru

http://www.facebook.com/events/327621317344372/?fref=ts

OPA! [Rosja/Petersburg]
russian klezmer - soviet pop - nostalgic kitsch

To projekt sceniczno-klubowy z ponad dziesięcioletnim stażem prosto z Petersburga – multikulturalnej stolicy Rosji. Tam właśnie się spotkali i połączyli swe siły muzycy OPY!, pochodzący z różnych zakątków dawnego Związku Radzieckiego. Dzięki inspiracji, którą wynieśli z odmiennych tradycji i niebanalnych doświadczeń, zaczęły powstawać utwory na miarę wschodnioeuropejskich i narodowych szlagierów rosyjskich w urbanistycznych petersburskich aranżacjach. Czar i kicz a-la Kusturica harmonijnie łączy się tu ze stadionową energią i inteligentnym humorem piterskiego undergroundu. Teksty OPY!, zaprawione w świeżej ironii wobec chaosu współczesnego świata, jego absurdów i stereotypów, podane w muzycznie najlepszym wydaniu, są celną odpowiedzią na wszechobecny przesyt kulturą glamour. Dzięki ich trafności i poczuciu humoru, szybko wędrują między ludzi jako łatwe do zapamiętania hity-podśpiewki.

Zawarte w ich kompozycjach prostolinijność ska, melodyjność klezmeru, liryczność reggae, lekkość swingu, bałkański ogień oraz mnóstwo radosnej energii – to podstawowe składniki utworów OPY!, mających to do siebie, że najtrudniej jest wybrać ulubiony. To wszystko za sprawą głębokiego, niemal operowego wokalu frontmana Griga Spiridonycza, wspomagającego się puzonem; wirtuozerskiego, klezmerskiego klarnetu Ilyi Gindina; młodej, świeżej gitary Romana Shindera; solówek saksofonowych Evgenya Pushkareva; dojrzałego basu Dmitryja Khramtsova oraz perfekcyjnej, rytmicznej perkusji Zheki Lizina, który jest również autorem większości tekstów i muzyki.

Członkowie OPY! - jak mówią sami - są kontynuatorami tradycji paradnych orkiestr dętych i tak jak one rozbrajają wszystkich muzyką pełną niepohamowanej radości i zaraźliwych rytmów, do których po chwili się tańczy na stole lub skacze ze sceny. Wszędzie, gdzie się pojawią, niezależnie od przestrzeni i rodzaju publiczności, zaraz się udziela rozbrajający szampański nastrój.

Skład zespołu:
Grig Spiridonych - wokal, puzon
Ilya Gindin - klarnet
Roman Shinder - gitara elektryczna
Evgeny Pushkarev - saksofon
Dmitry Khramtsov - gitara basowa
Evgeny Lizin - instrumenty perkusyjne, teksty, muzyka i reprezentacja zespołu

Dyskografia:
1. „Сингл” (Singiel) - 2006
2. "Жэ" (Że) - 2008
3. "Дары Природы" (Dary przyrody) - 2009
4. „Под Покровом Нощи" CD+DVD (Pod osłoną nocy) - 2010 - płyta nagrana wspólnie z Psoyem Korolenko
5. "Накурилах" (Nakurilah) - 2011
6. Roots Power – 2013

Koncert zespołu OPA! 1 marca będzie pierwszą prezentacją ich najnowszej płyty Roots Power (2013) w Polsce.

Jesteś na profilu Stowarzyszenie MY - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj