Dodaj zdjęcie profilowe

avatarGaleria 2.0

Warszawa
Galeria 2.0 [multimedia, video, performance, sztuki wizualne]

"MARTWA NATURA Z CZASZKĄ" WERNISAŻ WYSTAWY MARCINA CHOMICKIEGO

2012-11-23 13:18:47

Wernisaż 29 listopada o 19:00
wystawa czynna 29 listopada 2012 – 21 stycznia 2013

MARCIN CHOMICKI "MARTWA NATURA Z CZASZKĄ"

Kompozycja z czaszką odnosi się do symbolu śmierci oswojonego przez popkulturę. Czaszka funkcjonuje jako element stroju, biżuterii lub znak na t-shircie. Wraz z tabloidyzacją massmediów śmierć na portalu internetowym staje się newsem, chwilowym przerywnikiem strumienia nieistotnych informacji.

Monochromatyczna praca wykorzystująca gradienty stoi w opozycji do kolorowego świata reklamy promującego konsumpcyjny styl życia, a duża skala realizacji powoduje, że może ona konkurować z billboardami. Obecność czaszki jest w kontekście historii sztuki odniesieniem do tradycji martwych natur holenderskich o wymowie wanitatywnej.
Praca podejmuje także grę z przestrzenią podziemi w kontekście mitologii – podróż i przemieszczanie się pod ziemią może przywodzić na myśl motyw zejścia do podziemi, obecny w mitologiach wielu kultur. Ponadto, mój obraz może być postrzegany jako wspomnienie tragicznej historii miasta. Jest także ironicznym komentarzem na temat wizji apokaliptycznych dla końca roku 2012.

Wystawa w ramach cyklu pokazów 1 /∞

Miejsce: Stacja Metra Marymont
ul. Słowackiego, 01-690 Zoliborz, Warszawa
Więcej informacji: www.ibpp.pl, www.asp.waw.pl
www.chomicki.art.pl

Jesteś na profilu Galeria 2.0 - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj