Dodaj zdjęcie profilowe

avatarGaleria 2.0

Warszawa
Galeria 2.0 [multimedia, video, performance, sztuki wizualne]

"NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI BIZNESU ZE SZTUKĄ" - MIKOŁAJ IWAŃSKI

2012-11-15 22:39:44

Galeria 2.0 zaprasza na wykład Mikołaja Iwańskiego „Niebezpieczne związki biznesu ze sztuką”, który odbędzie się 21 listopada 2012 roku (środa) o godz. 13.00 w Salonie Akademii.

Pałac Czapskich-Raczyńskich
(wejście od ul. Traugutta)
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5

Niebezpieczne związki biznesu ze sztuką

Czy możliwa jest w miarę bezkonfliktowa współpraca biznesu z sferą kultury? Prawdopodobnie tak, ale konieczne jest dokonanie kilku istotnych zapośredniczeń, które spacyfikują jej transakcyjny wymiar.

O wiele poważniejszy problem rozgrywa się jednak w sferze powszechnej praktyki języka, który uniemożliwia precyzyjne rozpoznanie sensu działania sektora publicznego. Jak łatwo możemy zaobserwować, instytucje kultury wraz z kurczeniem się usług publicznych poddawane są presji przenikania pragmatyki zarządzania opartego na outsourcingu i uelastycznianiu kosztów – festiwalizacji. Związek rynku ze sztuką to relacja, która przebiega na dwu płaszczyznach – wymiany wizerunkowej oraz narzucania presji efektywności.

Wykład jest pomyślany jako próba zarysowania najbardziej zapalnych punktów na granicy tych dwu obszarów.

dr Mikołaj Iwański - ekonomista, filozof, specjalista w tematyce rynku sztuki.

Jesteś na profilu Galeria 2.0 - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj