Sąsiedzka Wymienialnia Książek na Ochocie

2013-01-29 10:17:57

Bez zapisów, kart czytelnika i kar za przetrzymanie. Na Ochocie powstała Sąsiedzka Wymienialnia Książek stworzona przez Fundację Spotkajmy Się.

Dzięki wymienianiu książki stale będą w obiegu, nie zakurzą się na półkach, nie trafią na strychy
i do piwnic. Zasada jest prosta: przynosimy książkę, którą już przeczytaliśmy i którą chcemy wymienić.
W zamian bierzemy z półki inną. Do wyboru jest już kilkaset tytułów.
Książka żyje, kiedy jest czytana, a później często okazuje się zbędnym przedmiotem, który czasem ląduje również na śmietniku. Książki są drogie. Nie każdego na nie stać, więc można się nimi wymieniać - mówi Agnieszka Jas z Fundacji Spotkajmy Się.
Do Sąsiedzkiej Wymienialni Książek nie trzeba się zapisywać, nie ma kont ani kart czytelniczych.
W każdej książce jest za to stempel wymienialni, ponieważ organizatorzy mają nadzieję, że kiedy ktoś po jakimś czasie otworzy taką ostemplowaną książkę, to przyjdzie i wymieni ją na kolejną.
Książki do Sąsiedzkiej Wymienialni podarowali mieszkańcy Ochoty i wydawnictwa. Nie chcemy, aby wymienialnia stała się miejscem przetrzymywania niepotrzebnych, starych książek. Dlatego prosimy, aby nie przynosić zniszczonych egzemplarzy, specjalistycznej literatury, podręczników szkolnych i akademickich, kodeksów, nieaktualnych atlasów, poradników, słowników i encyklopedii - dodaje Agnieszka Jas.
Jednocześnie cały czas Fundacja zbiera książki, więc jeśli macie niepotrzebne egzemplarze w dobrym stanie, przekażcie je do Wymienialni.

Sąsiedzka Wymienialnia Książek znajduje się w Centrum Samopomocy Mieszkańców "Sami Sobie", przy ul. Tarczyńskiej 11/24. Czynna jest w środy od 11 do 13 oraz w czwartki od 18 do 20.
Kontakt: fundacja@spotkajmysie.org

Jesteś na profilu Agnieszka Jas - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj