Warsztaty aktorskie 7 dni ASiK w Gdańsku – zima 2013

2013-01-04 15:07:27

Akademia Sztuki i Kultury z Warszawy organizuje warsztaty teatralne w Gdańsku.
Zimowe warsztaty Akademii Sztuki i Kultury to intensywna siedmiodniowa praca nad podstawami techniki aktorskiej.

Na warsztaty przyjeżdżają głównie licealiści (minimalny wiek uczestników to 16 lat, wyjątkowo przyjmujemy osoby piętnastoletnie), czasem także studenci. Praca jest intensywna, dynamiczna, skupiona przede wszystkim na wyrobieniu umiejętności swobodnego bycia na scenie. Nie skupiamy się wyłącznie na robieniu scenek, celem warsztatu nie jest wystawienie spektaklu. Próbujemy znaleźć natomiast postawę pewności scenicznej, braku lęku w byciu na scenie, zaufania do partnerów. Kształcimy więc umiejętność pracy zespołowej, a także zdolność stałego słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych. Jednym z naszych głównych celów jest działanie całościowe, integracja w działaniu ciała i emocji. Z tak przygotowanej postawy wyprowadzamy naturalny, organiczny głos, następnie dopiero tekst.

Używamy w pracy rozmaitych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do moich autorskich technik zarówno improwizacji dramatycznej jak i improwizacji emocjonalno-ruchowo-wokalnej (wypracowanej na bazie działań mojej kameralnej, czteroosobowej grupy Linia Nocna, która od pięciu lat w trybie codziennych spotkań pracuje nad techniką improwizowania). Używamy także bardzo wielu zabaw i gier teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę.
Uczestnicy zajęć otrzymują Świadectwo Akademii Sztuki i Kultury potwierdzające udział w warsztatach teatralnych.

Data
18-24.02.2013
Warsztaty trwają 7 dni. (37 godzin zegarowych "BAZAR"*)

Miejsce
Gdańsk, Dom Sztuki, ul. Stryjewskiego 25

Dla kogo są te warsztaty?
Warsztaty organizowane są dla Ciebie, jeżeli:
 praca nad sobą jest dla Ciebie najlepszym wypoczynkiem
 lubisz teatr i pragniesz rozwijać swoje zamiłowanie
 chcesz uruchomić swój głos i ciało
 chcesz nauczyć się używać swych emocji
 chcesz przełamać swoją wstydliwość
 chcesz działać z innymi twórczymi ludźmi
 myślisz o przyszłości aktorskiej
Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 16 roku życia.

Zapraszamy licealistów, studentów, nauczycieli, instruktorów teatralnych.

Wieczorami organizujemy BAZAR.
BAZAR to zajęcia dodatkowe, propozycja wymiany. Uczestnicy warsztatów mogą podzielić się z innymi uczestnikami swoimi umiejętnościami prowadząc własne krótkie warsztaty. Ostatnio w ramach BAZARU uczestnicy prowadzili już między innymi zajęcia z capoeiry, samoobrony, NLP, tańców latynoamerykańskich i polskich, baletu, podstaw jazdy konnej na sucho ;) Dziękujemy!

Prowadzący
Piotr Filonowicz - stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem Teatru 108, Teatru Drzewo Peruna, oraz Teatru Linia Nocna gdzie prowadzi warsztat aktorski, tworzy spektakle, Wieczory Teatralne, organizuje podróże artystyczne (Litwa, Ukraina, Kazachstan) i obozy teatralne.

Cena
380 PLN

Ile osób liczy grupa?
Do 15 osób

Jak się zapisać?
Zapisać się na warsztaty można:
 telefonicznie (0 609 045 956)
 mailem (warsztaty-aktorskie@home.pl) [ta droga zapisu wymaga potwierdzenia-odpowiedzi z naszej strony]

Kontakt
Akademia Sztuki i Kultury
Al. Jana Pawła II 36c
00-141 Warszawa
www.warsztaty-teatralne.pl
warsztaty-aktorskie@home.pl
Piotr Filonowicz
48 609 045 956

www.warsztaty-teatralne.pl

Jesteś na profilu Warsztaty Teatralne - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj