Dodaj zdjęcie profilowe

avatarS

Gdańsk

Wernisaż w GH Madison

2012-10-05 14:21:34

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż malarstwa ściennego, które zostało zaprojektowane specjalnie dla naszego Centrum i wykonane przez grupę artystyczną Madeincolour.pl.

Praca zatytułowana "Wszystkie bramy prowadzą do Gdańska" to mural niezwykły pod wieloma względami. Namalowany jako Trompe l'oeil (fr. oszukiwanie oka) - daje bardzo sugestywne wrażenie trójwymiaru. Jest długi na ponad 20 metrów, jego powierzchnia to ponad 90 m2. Malarstwo inspirowane jest starą i najnowszą historią Gdańska, odnaleźć można tu zarówno zabytkowe portale kamienic jak i stoczniowe dźwigi. Spostrzegawcze oko dostrzeże mnóstwo, z pietyzmem oddanych, detali - charakterystyczny bruk, obramowania okien, znajome rynny, czy wszędobylskie gołębie.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 11 października o godzinie 16.00 (wejście przy restauracji Masala).

W czasie wernisażu zostanie wśród publiczności rozlosowany oprawiony odręczny rysunek przedstawiający jeden z portali.

Od początku wierzyliśmy w ten projekt, jednak musimy przyznać, że jego realizacja i siła iluzji przeszła nasze oczekiwania.

Z tym większą przyjemnością zapraszamy!

Jesteś na profilu S - stronie mieszkańca miasta Gdańsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj