Władysław Sebyła. Nokturn †1940.

2012-11-21 15:34:21

Od 12 grudnia 2012 do 14 kwietnia 2013 r. zapraszamy do głównej siedziby Muzeum Literatury na ekspozycję rocznicową, która ma za zadanie ukazać, po raz pierwszy w tak szerokiej perspektywie, twórczość literacką Władysława Sebyły

Przygotowywana w Muzeum Literatury wystawa wpisuje się w Ramowy Program Obchodów 110. Rocznicy urodzin Poety.
Celem projektu jest przywrócenie naszej pamięci sylwetki wybitnego, wszechstronnego (poeta, muzyk, malarz), artysty, który podzielił los ponad 20 tysięcy polskich jeńców wojennych zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Ostaszkowie, Miednoje i innych miejscach, dziś określanych jednym słowem – znakiem: Katyń.
Muzeum Literatury jako jedyna placówka w kraju posiada unikatowy zbiór archiwaliów (rękopisy, obraz, rysunki Władysława Sebyły, pamiętniki jego żony, Sabiny Sebyłowej i liczne fotografie), który po raz pierwszy w wybranej, dużej części zostanie zaprezentowany publiczności.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog składający się z dwu pozycji: opisowo – ikonograficznego folderu i edycji rękopiśmiennego zapisu wczesnego utworu „Bunt ludzi” (z ineditów).

Ekspozycja zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa mazowieckiego – Adama Struzika.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
Wystawa czynna od 12.12. 2012 r. do 14.04.2013 r.
Więcej: www.muzeumliteratury.pl

Jesteś na profilu Zuzanna Rosińska - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj