Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najstarsza gra świata, kaligrafia i afrykańskie rytmy, czyli EtnoPraga 2013 [program]

Redakcja
Koncerty, warsztaty, gry i zabawy. Wszystko w folkowo-etnicznym ...
Koncerty, warsztaty, gry i zabawy. Wszystko w folkowo-etnicznym ... materiały organizatora
Koncerty, warsztaty, gry i zabawy. Wszystko w folkowo-etnicznym sosie. Impreza łącząca kultury 26 i 27 lipca na pl. Hallera


EtnoPraga, Plac Hallera, 26 - 27 lipca


EtnoPraga to wydarzenie, którego celem jest popularyzacja kultur różnych części świata. Podczas imprezy będzie można uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych, nauczyć się tańców ludowych, spróbować kuchni z różnych szerokości geograficznych. W zaaranżowanym, międzykulturowym tyglu znajdzie się również miejsce specyficznej warszawskiej kultury.

Podczas koncertów zaprezentują się między innymi: Strefa Rytmu, Heniek Małolepszy i Balkan Sevdah. EtnoPraga to też warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się w piątek 26 lipca o godzinie 18.00. W sobotę następnego dnia początek wydarzenia dwie godziny wcześniej, tylko o 16.00.

EtnoPraga, program:

26 lipca, piątek, początek: 18:00

18:00-20:30 Warsztaty
Kaligrafia, gry językowe, warsztaty plastyczne, historie, opowieści o narodowych stereotypach, animacje i warsztaty tańców z różnych stron świata, które poprowadzą wolontariusze z Indii, Pakistanu, Chin, Hongkongu, Singapuru, Kazachstanu, Kanady, USA, Turcji, Meksyku i Egiptu.
Rodzinne warsztaty plastyczne – Małgorzata Perycz.
Warsztaty i zabawy dla dzieci – Stowarzyszenie Barwy Kultury.

19:00-20:00 Kalaha
Gra logiczna, uznawana za najstarszą grę świata, którą świat zachodni poznał dzięki imigrantom z Afryki. Grają w nią zarówno dorośli, jak i dzieci, które przy okazji mogą wyćwiczyć się w szybkim liczeniu.

20:30 Strefa Rytmu – koncert
Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu zagra rytmy z Afryki Zachodniej – mekki świata bębnów. Ich koncerty to niecodzienna dawka energii w rytmach Czarnego Lądu. Zespół to formacja perkusyjna stworzona przez muzyków i tancerzy z Afryki oraz Europejczyków kształconych w Afryce. Zespół gra muzykę opartą na tradycyjnych rytmach Afryki Zachodniej, wzbogaconą współczesnymi brzmieniami i aranżacjami. Muzyce bębnów towarzyszy widowiskowy taniec, oparty na porywających choreografiach afrykańskich baletów.

27 lipca, sobota, początek: 16:00

16:00-20:30 Warsztaty
Kaligrafia, gry językowe, warsztaty plastyczne, historie, opowieści o narodowych stereotypach, animacje i warsztaty tańców z różnych stron świata, które poprowadzą wolontariusze z Indii, Pakistanu, Chin, Hongkongu, Singapuru, Kazachstanu, Kanady, USA, Turcji, Meksyku i Egiptu.
Rodzinne warsztaty plastyczne – Małgorzata Perycz.
Warsztaty i zabawy dla dzieci – Stowarzyszenie Barwy Kultury.
Las Rąk – warsztaty pierzasto-koralikowe, armia kolorowych korali i piór, sznurki jubilerskie i szaleństwo inwencji twórczej małych i dużych.

16:30 oraz 18:00 Heniek Małolepszy z zespołem – koncert
Folklor miejski na żywo. Koncert to szlagiery minionego wieku i zawsze modne retro. Podczas koncertu wystąpią: Marcin "Axis" Żebrowski – tara, gitara, melodyka i mandolina, Łukasz Ostrowski – kontrabas oraz Heniek Małolepszy – gitara, śpiew.

19:00-19:30 Warsztaty
Lekcja tradycyjnych tańców meksykańskich.

20:00-20:30 Tango - animacja
Tango – interaktywna opowieść o tym, jak tango narodziło się w Argentynie i Urugwaju oraz o jego historii w Polsce, gdzie obecne jest już od 100 lat. Animację poprowadzą: Hermes Cristian Rubin i Sylwia Rubin-Krukowska – doświadczeni instruktorzy tanga oraz badacze jego historii, przedstawiciele Fundacji Kulturo i organizatorzy festiwalu Polskie Tango – 100 lat tanga w Polsce.

20:30 Balkan Sevdah – koncert
Balkan Sevdah wykonuje muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi wywodzącymi się z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego (Albania, Grecja, Turcja, Macedonia, Bułgaria, Bośnia, Serbia i Kosowo). Zespół sięga po motywy muzyczne pochodzące z Epiru w Albanii i Pirinu w Bułgarii. Do tradycji podchodzą nieortodoksyjnie, nie starając się nikogo naśladować. Wręcz przeciwnie, próbują mieszać elementy różnych kultur bałkańskich i łączyć je ze swoimi indywidualnymi doświadczeniami muzycznymi.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto