OE: Niespodzianka w Warszawie, pięć bramek w Wodzisławiu!

Piotr Zawadzki
Legia Warszawa przegrała na własnym boisku z Odrą Wodzisław 0:1. Zwycięstwo 3:2 nad Zagłębiem odnotowała kielecka Korona. W Białymstoku i w Chorzowie podział punktów.

Zaskakującym wynikiem zakończyło się spotkanie stołecznej Legii z Odrą. Goście odnieśli zwycięstwo 1:0, zyskując kolejne trzy punkty. Prowadzenie dla "jedenastki" przyjezdnych zdobył w 11. minucie Sławomir Szary, tym samym ustalając wynik spotkania.

Dużo więcej emocji towarzyszyło spotkaniu Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce. Po 90 minutach w Wodzisławiu
(tam Zagłębie wciąż rozgrywa mecze "u siebie") sosnowiecki zespół przegrał 2:3. Na pewno dużym osłabieniem Zagłębia była czerwona kartka dla Adżema już w 4. minucie meczu.

Jako pierwsi gola strzelili goście, w 25. minucie po ładnej akcji Korony bramkę zdobył Robak. Na 0:2 niedługo potem podwyższył Bonin, po pięknym strzale z ok. 20 metrów. Do końca pierwszej części gry wynik spotkania nie uległ zmianie. Kontaktową bramkę dla Zagłębia strzelił... Drzymont, zawodnik kieleckiej Korony. Wychowanek Zagłębia, w 68. minucie meczu wślizgiem wepchnął piłkę do własnej bramki. Na odpowiedź piłkarzy z Kielc nie trzeba długo czekać, już 6 minut później na 1:3 wynik zmienił Gajtkowski. Choć od początku meczu gospodarze grali w osłabieniu, nie rezygnowali z walki i po chwili zrobiło się 2:3. Po dośrodkowaniu Berensztajna na bramkę uderzył Pach, piłka otarła się o Bednara, i to jemu zapisany został gol. Do końca meczu rezultat już się nie zmienił i kolejna porażka beniaminka stała się faktem.

W innym meczach Jagiellonia bezbramkowo zremisowała z Zagłębiem Lubin, natomiast w Chorzowie: Ruch - PGE GKS Bełchatów padł remis 1:1. Trwa mecz Groclinu z Lechem Poznań.