Pływackie mistrzostwa Europy - złoto i srebro Polaków!

Mateusz Aleksandrowicz
Paweł Korzeniowski i Mateusz Sawrymowicz zdobyli dzisiaj dwa medale na pływackich mistrzostwach Europy w Helsinkach. Korzeniowski obronił tytuł mistrza na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Z czasem 1.

Paweł Korzeniowski i Mateusz Sawrymowicz zdobyli dzisiaj dwa medale na pływackich mistrzostwach Europy w Helsinkach.

Korzeniowski obronił tytuł mistrza na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Z czasem 1.52,33, wyprzedził Węgra Laszlo Cseha (1.53,08) i Rosjanina Nikołaja Skworcowa (1.53,10) Drugi reprezentant Polski - Łukasz Drzewiński, był 8. (1.57,05)

Srebrny medal na dystansie 1500 metrów zdobył natomiast 19 - letni Mateusz Sawrymowicz. Nasz reprezentant w konkursie pływania stylem dowolnym. Czas osiągnięty przez Sawrymowicza – 14.28,41 – to nowy rekord Polski.

Medal Sawrymowicza i Korzeniowskiego to siódmy i ósmy medal Polaków. Dzisiejsze dwa sukcesy pozwoliły kadrze polskich pływaków awansować na drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

źródło: sportowefakty.pl

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny