Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rondo Dmowskiego z naziemnymi przejściami dla pieszych. Zdaniem radnej to miejsce może być niebezpieczne. Dlaczego?

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Przebudowa centrum Warszawy posuwa się do przodu. Od kilku miesięcy mieszkańcy stolicy borykają się z niemałymi utrudnieniami drogowymi w Śródmieściu. Przy rondzie Dmowskiego widoczne są już przejścia dla pieszych, które dawniej wywoływały lawinę komentarzy. Teraz jedna ze stołecznych radnych wraca do wątpliwych kwestii i pyta o bezpieczeństwo pieszych, jak i kierowców w okolicy modernizowanego ronda. Na biurka prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wpłynęła właśnie interpelacja.

Warszawska radna Olga Semeniuk wystosowała pismo skierowane do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego w sprawie toczącej się właśnie przebudowy jednego z centralnych miejsc w stolicy. Dokładnie chodzi o naziemne przejścia dla pieszych w okolicy ronda Dmowskiego.

Rondo Dmowskiego z naziemnymi przejściami dla pieszych. Zdan...

Radna poddała w wątpliwość, czy przyjęte przez władze miasta rozwiązanie, okaże się bezpieczne dla warszawiaków. Olga Semeniuk poprosiła Rafała Trzaskowskiego o przesłanie analiz z tym związanych.

_"Mając na uwadze kontrowersyjny projekt ustanowienia naziemnych przejść dla pieszych w rejonie ronda Dmowskiego, proszę o przekazanie analiz i danych wskazujących, że ustanowienie tychże przejść nie będzie miało negatywnego wpływu na bezpieczeństwo w tej części Warszawy" _– czytamy.

Semeniuk poprosiła o udostępnienie "analiz, rysów i pogłębionych opinii".

Przejścia naziemne przy rondzie Dmowskiego

Przypomnijmy, że o naziemnych przejściach w tej części miasta zaczęło być głośno już dwa lata temu. Natomiast sam remont na rondzie Dmowskiego wystartował w sierpniu ubiegłego roku.

Zatwierdzony w 2020 roku projekt zakłada, że przy rondzie Dmowskiego będą cztery przejścia naziemne, wyznaczone na wysokości ulic:
- Widok,
- Poznańskiej,
- Nowogrodzkiej,
- Parkingowej.

Dzięki "zebrom" na jezdni piesi nie będą zmuszeni korzystać ze schodów. Przejście podziemne jednak nie zniknie, bo mieszczą się w nim liczne sklepy i punkty usługowe, prowadzi też do wejścia do stacji Metro Centrum.

Projekt związany z przebudową centralnej części Warszawy, który poza przejściami naziemnymi zakłada m.in. budowę ścieżek rowerowych oraz nasadzenie nowych roślin, ma wynieść łącznie 11 mln 42 tys. zł brutto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto