Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Hali Sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu. Zobaczcie zdjęcia

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
W Hali Sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu odbywa się XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski. Wydarzenie ma charakter otwarty i zrzesza miłośników modelarstwa oraz wszystkich, którzy przychodzą tam z ciekawości, by zobaczyć dzieła pasjonatów i poznać samych twórców konstrukcji. Organizatorem inicjatywy są Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb”, a patronat nad festiwalem sprawuje Mariusz Wołosz, Prezydent Miasta Bytomia. Wydarzenie zakończy się w niedzielę, 17 marca 2024 roku.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ.

Wydarzenie nie tylko dla pasjonatów

W Hali Sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu od soboty, 16 marca 2024 roku odbywa się XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski, który zrzesza nie tylko samych miłośników modelarstwa. Jest to również wydarzenie, na jakie wiele osób przychodzi z ciekawości, by zobaczyć dzieła pasjonatów i poznać samych twórców niebanalnych konstrukcji. Celem inicjatywy jest propagowanie nietypowego hobby, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

– Naszym głównym celem jest promocja naszego hobby w szerokich kręgach, cenimy każdego modelarza, od zawsze podobało się nam hasło Kolegów z Lublina „każdy modelarz jest dla nas mistrzem”, dlatego też co roku wprowadzamy innowacje, które pozwalają pokazać wszystko co można wyczarować w miniaturze. Te zmiany doprowadziły do tego, że ilość modeli wystawianych na zawodach, zmieniła się z 160 do 1000, a wystawców z 50 do ponad 300 – czytamy na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

Organizatorem inicjatywy są Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb”, a patronat nad festiwalem sprawuje Mariusz Wołosz, Prezydent Miasta Bytomia. Dwudniowa impreza ma charakter otwarty i zakończy się w niedzielę, 17 marca 2024 roku.

Podczas festiwalu można zobaczyć imponujące konstrukcje

Każdy z modelarzy, który chciał zaprezentować swoją konstrukcję podczas festiwalu musiał w odpowiednim terminie dokonać zgłoszenia, co było możliwe tylko przez Internet. W tym celu należało skorzystać z Systemu Obsługi Wydarzeń Modelarskich SOWM na stronie scale-modeling.com. Opłaty za wystawione modele obowiązywały jedynie tak zwanych Uczestników Seniorów, którzy ponosili koszt w wysokości 20 złotych – niezależnie od liczby zgłoszonych konstrukcji. Zgodnie z zasadami festiwalu, można było zaprezentować maksymalnie trzy samodzielnie wykonane modele, w konkretnej klasie startowej.

W zawodach wzięli udział zarówno modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni w organizacjach i klubach modelarskich w kraju oraz za granicą. Twórcy tych niebanalnych konstrukcji rywalizują w różnych kategoriach. Jedną z nich są „Czarne Diamenty”, w ramach której trzeba dodatkowo przedstawić dokumentację oraz zdjęcia z przebiegu prac nad budową modelu. W programie wydarzenia uwzględniono też memoriały Edwarda Boni Grand Prix festiwalu czy płk. Jana Białego. Upamiętniają one osoby, związane z Bytomiem.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto