Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. "Ciepłe przyciski" w komunikacji miejskiej znów wyłączone. Pojazdy zatrzymują się na wszystkich przystankach

Redakcja
fot. ZTM Warszawa
Warszawa. Kolejna zmiana w pojazdach komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o ponownym wyłączeniu z użytkowania tzw. "ciepłych przycisków" - guzików służących do otwierania drzwi w autobusach oraz tramwajach. Podczas postoju na przystanku, wszystkie drzwi w pojazdach powinny otwierać się automatycznie. Szczegóły w artykule poniżej.

"Ciepłe przyciski" znów wyłączone z użytkowania

Od soboty, 20 marca 2021 r. w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego ponownie wyłączone zostały "ciepłe przyciski" - guziki służące do otwierania drzwi w autobusach i tramwajach. Oznacza to, że drzwi pojazdów będą otwierać się automatycznie na wszystkich przystankach. Nowe wytyczne trafiły już do wszystkich motorniczych oraz kierowców. Jak ustaliło Radio Kolor - utrzymane mają zostać jednak przystanki "na żądanie". Aby autobus zatrzymał się na jednym z nich, nadal trzeba będzie wcisnąć odpowiedni guzik wewnątrz pojazdu lub podnieść rękę oczekując na przystanku.

Powrót do nauki zdalnej. Warszawa zawiesza kursowanie autobu...

"Ciepłe przyciski" zostały po raz pierwszy wyłączone wiosną 2020 roku, w trakcie pierwszej fali pandemii. Takie rozwiązanie miało zapobiegać ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Guziki zostały wyłączone z użytkowania, aby ograniczyć kontakt z powierzchniami, których może dotykać mnóstwo obcych sobie osób. "Ciepłe przyciski" powróciły tymczasowo w styczniu 2021 r., ze względu na atak zimy. - Zima daje o sobie znać. Komfort pasażerów w czasie podróżowania pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego jest ważny, dlatego od przywróciliśmy przystanki „na żądanie” i „ciepłe guziki” - argumentował ZTM.

Nie zmieniają się inne epidemiczne nakazy – w pojazdach trzeba zasłaniać usta i nos, obowiązują limity liczby pasażerów, trzeba zachowywać dystans od innych osób. Pojazdy są regularnie czyszczone i dezynfekowane a powierzchnie, których dotykają pasażerowie, dezynfekowane po każdym zjeździe do zajezdni. Obserwacje, prowadzone przez ZTM pokazują, że w pojazdach nie ma przepełnień ponad wyznaczone limity, co ułatwia zachowanie dystansu społecznego. Opinie i analizy epidemiologów mówią, że transport publiczny nie jest miejscem w którym jest się szczególnie narażonym na zarażenie - przypomina Zarząd Transportu Miejskiego.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto