Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Szreńsk na wójta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na wójta w gm. Szreńsk podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KRUSIŃSKA Anna - KWW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK: 61,08% (1 072 głosów)
- NITCZYŃSKI Marek - KWW NITCZYŃSKIEGO MARKA: 38,92% (683 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy i na wójta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta w gm. Szreńsk podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- KRUSIŃSKA Anna - KWW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK: 29,99% (609 głosów)
- NITCZYŃSKI Marek - KWW NITCZYŃSKIEGO MARKA: 20,58% (418 głosów)
- STAŃCZAK Barbara - KWW GOSPODARZ TWOICH SPRAW: 18,17% (369 głosów)
- RAŹNIAK Beata - KW MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA: 11,37% (231 głosów)
- OLEWNIK Piotr - KWW PIOTRA OLEWNIK: 10,68% (217 głosów)
- MARKOWSKA Julita - KWW JULITY MARKOWSKIEJ: 9,21% (187 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BOJARSKI Krzysztof Marek: pozycja 3 : 15,09% (24 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- WIECZOREK Grzegorz: pozycja 15 : 11,32% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- BRZOZOWSKI Tomasz: pozycja 16 : 9,43% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- OLEWNIK Piotr: pozycja 18 : 25,79% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- BRZOZOWSKI Jacek: pozycja 19 : 17,61% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- KACZERSKA Ilona: pozycja 20 : 20,75% (33 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZEPAŃSKI Piotr: pozycja 3 : 13,45% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- PRĄTNICKI Tomasz: pozycja 16 : 15,13% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- KOWALSKI Arkadiusz: pozycja 18 : 7,56% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- KRUSIŃSKA Anna: pozycja 19 : 23,53% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- BOROWSKI Jarosław Rafał: pozycja 20 : 40,34% (48 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- CIESZKOWSKI Damian: pozycja 15 : 6,87% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- SZCZYPIORSKA Małgorzata: pozycja 16 : 2,29% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- PRZYBYLSKA-NITCZYŃSKA Bernardetta: pozycja 17 : 17,56% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- KRUSZEWSKI Radosław: pozycja 18 : 13,74% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- KUCMAN Mariusz: pozycja 19 : 37,4% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- ŁAZOWA Marita Magdalena: pozycja 20 : 22,14% (29 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- CHOJNACKA Renata Maria: pozycja 15 : 5,59% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- KRÓL Bogdan Wojciech: pozycja 16 : 37,27% (60 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- SZMYT Martyna: pozycja 18 : 22,98% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- CHOJNACKI Piotr: pozycja 19 : 19,25% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- KWILMAN Grzegorz: pozycja 20 : 14,91% (24 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BOGUCKA Agnieszka Kinga: pozycja 3 : 11,69% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SZAFIRSKA Patrycja: pozycja 15 : 37,01% (57 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- KLEDZIK Radosław Mirosław: pozycja 16 : 7,79% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- PSZENNA Danuta: pozycja 18 : 10,39% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- WILOCH Ewelina: pozycja 19 : 33,12% (51 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KRUPIŃSKI Jan: pozycja 3 : 33,07% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- TRENTOWSKA Barbara: pozycja 15 : 11,81% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- SZTUBA Maria: pozycja 16 : 2,36% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- ROSIAK Tomasz: pozycja 17 : 23,62% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- KALMAN Aneta: pozycja 19 : 16,54% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- WODOWSKA Agnieszka: pozycja 20 : 12,6% (16 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 7
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOBYLIŃSKI Michał: pozycja 3 : 24,77% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KORONOWSKA Ewa: pozycja 15 : 11,93% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- CHOJNOWSKA Jadwiga: pozycja 16 : 14,68% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- KAMIŃSKI Jarosław Adam: pozycja 17 : 5,5% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- SZUMAŃSKA Katarzyna: pozycja 18 : 13,76% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- SZTYBOR Krzysztof: pozycja 19 : 29,36% (32 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 8
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OLSZEWSKA Ewelina: pozycja 3 : 17,58% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- MÓWIŃSKI Mateusz: pozycja 15 : 9,7% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- CHUDY Wojciech: pozycja 16 : 20% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- KARBOWSKA Angelika: pozycja 17 : 3,03% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- RONKIEWICZ Iwona: pozycja 18 : 4,24% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- KURLĘDA Anna: pozycja 19 : 36,36% (60 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- MÓWIŃSKA Anna: pozycja 20 : 9,09% (15 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 9
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SZTYBOR Karolina: pozycja 15 : 12,5% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- GROSS Wiktoria: pozycja 16 : 12,5% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- ANDRZEJEWSKI Adam Janusz: pozycja 17 : 26,79% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- MIKOŁAJSKI Robert Piotr: pozycja 18 : 8,93% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- GESEK Rafał: pozycja 19 : 16,96% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- SZYMAŃSKI Cezary: pozycja 20 : 22,32% (25 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 10
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ORŁOWSKA Marzena Anna: pozycja 3 : 21,25% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- ADAMCZYK Wioletta Ewa: pozycja 15 : 57,5% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- ORŁOWSKI Mariusz: pozycja 16 : 7,5% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- LUDWICZAK Anna: pozycja 19 : 13,75% (11 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 11
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- PACZKOWSKI Paweł: pozycja 15 : 32,98% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- NITCZYŃSKI Marek: pozycja 17 : 10,64% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- PAWŁOWSKA Marzena: pozycja 18 : 21,28% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- JARZYNKA Anna Paulina: pozycja 19 : 21,28% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- RACKA Jolanta: pozycja 20 : 13,83% (13 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 12
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- PRZYBYŁOWSKI Arkadiusz: pozycja 16 : 30,57% (48 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- JANKOWSKA Agnieszka Józefa: pozycja 17 : 35,03% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- PAWLICKI Fabian: pozycja 18 : 9,55% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- GĄSIOROWSKA Ilona: pozycja 19 : 24,84% (39 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 13
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SZTYBOR-MIASTKOWSKA Monika: pozycja 15 : 4,07% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- OZIMINA Jan: pozycja 16 : 4,88% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- SIARZYŃSKI Mateusz: pozycja 17 : 4,88% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- RADKA Ryszard: pozycja 18 : 4,88% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- MRÓZ Marcin: pozycja 19 : 57,72% (71 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JULITY MARKOWSKIEJ:
- STEFAŃSKI Mariusz: pozycja 20 : 23,58% (29 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 14
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LEWANDOWSKA Ewelina: pozycja 3 : 27,43% (48 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- RONKIEWICZ Lidia: pozycja 15 : 9,14% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- PONIEWAŻ Anna: pozycja 16 : 43,43% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- KĘPA Damian: pozycja 17 : 8,57% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- KIECZMER Agnieszka: pozycja 19 : 11,43% (20 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 15
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- FABISZEWSKA Urszula: pozycja 3 : 27,78% (35 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- MADEJ Justyna: pozycja 15 : 11,9% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GOSPODARZ TWOICH SPRAW:
- RAMA Irena: pozycja 16 : 7,94% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NITCZYŃSKIEGO MARKA:
- CZARNECKI Piotr: pozycja 17 : 16,67% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA OLEWNIK:
- RAKOCZY Cezary Grzegorz: pozycja 18 : 22,22% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCÓW GMINY SZREŃSK:
- ROKICKI Rafał: pozycja 19 : 13,49% (17 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?