Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Rzeszowie na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Rzeszowie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- FIJOŁEK Konrad Rafał - KWW KONRADA FIJOŁKA ROZWÓJ RZESZOWA: 54,9% (36 916 głosów)
- SZUMNY Waldemar Włodzimierz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 45,1% (30 331 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Rzeszowie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- FIJOŁEK Konrad Rafał - KWW KONRADA FIJOŁKA ROZWÓJ RZESZOWA: 37,91% (28 649 głosów)
- SZUMNY Waldemar Włodzimierz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 24,23% (18 314 głosów)
- STROJNY Jacek Janusz - KW STOWARZYSZENIE RAZEM DLA RZESZOWA: 20,61% (15 579 głosów)
- DZIEDZIC Adam - KWW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA: 8,76% (6 618 głosów)
- PIKUŁA Karolina Anna - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 6,78% (5 125 głosów)
- NIEMIER Janusz Grzegorz - KWW RUCH OBRONY POLSKI: 1,71% (1 293 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KULTYS Robert: pozycja 1 : 10,74% (2 284 głosów)
- CZUPRYK Rafał Wiesław: pozycja 2 : 3,17% (674 głosów)
- WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata: pozycja 3 : 7,43% (1 580 głosów)
- PUŹNIAK Grzegorz: pozycja 4 : 0,44% (94 głosów)
- BERNAT Monika Zofia: pozycja 5 : 1,13% (241 głosów)
- KOWALSKI Sławomir Robert: pozycja 6 : 0,63% (133 głosów)
- JAMROZY Anna Katarzyna: pozycja 7 : 0,89% (189 głosów)
- MARKOWICZ Dorota Renata: pozycja 8 : 0,55% (116 głosów)
- RAMSKI Janusz Henryk: pozycja 9 : 2,34% (498 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- LĘCZNAR Tomasz Sebastian: pozycja 1 : 3,56% (758 głosów)
- SAWA Kamil Szymon: pozycja 2 : 0,53% (113 głosów)
- KRUPA Daniel: pozycja 3 : 0,44% (93 głosów)
- CZEKAŃSKA Anna: pozycja 4 : 0,71% (152 głosów)
- WĄSACZ Zuzanna Lidia: pozycja 5 : 0,28% (59 głosów)
- SARNOWSKA-FENDRYK Agnieszka Anna: pozycja 6 : 0,16% (33 głosów)
- WOŁOSZYN Tomasz: pozycja 7 : 0,56% (119 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DEC Andrzej Julian: pozycja 1 : 8,09% (1 720 głosów)
- MACIEJCZYK Mateusz: pozycja 2 : 12,65% (2 691 głosów)
- GUTKOWSKI Andrzej: pozycja 3 : 2,19% (465 głosów)
- ADAMIEC Justyna Paulina: pozycja 4 : 2,24% (477 głosów)
- ŻMUDA Beata Małgorzata: pozycja 5 : 1,67% (356 głosów)
- SAPETA Adam Jan: pozycja 6 : 0,6% (128 głosów)
- SKORUPSKA-STANEK Anna Maria: pozycja 7 : 0,71% (150 głosów)
- FURA Marcin Konrad: pozycja 8 : 0,25% (53 głosów)
- NIEWCZAS Marta Agata: pozycja 9 : 3,92% (834 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE RAZEM DLA RZESZOWA:
- MOCZULSKI Adam Marcin: pozycja 1 : 2,66% (566 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Agnieszka Katarzyna: pozycja 2 : 2,63% (559 głosów)
- WRÓBEL Michał: pozycja 3 : 2,67% (569 głosów)
- KONOPKA Natalia Magdalena: pozycja 4 : 0,44% (93 głosów)
- BLICHARZ Ryszard Henryk: pozycja 5 : 1,32% (280 głosów)
- SZLACHTA Monika Maria: pozycja 6 : 0,46% (97 głosów)
- CISZKOWICZ Marcin Andrzej: pozycja 7 : 0,2% (43 głosów)
- POSALA-BIJOŚ Agnieszka: pozycja 8 : 0,41% (87 głosów)
- SZMIGIEL Krzysztof Bogusław: pozycja 9 : 0,62% (132 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRADA FIJOŁKA ROZWÓJ RZESZOWA:
- KAMIŃSKI Tomasz Artur: pozycja 1 : 3,59% (763 głosów)
- WARCHOŁ Maria: pozycja 2 : 3,33% (709 głosów)
- WALAWENDER Witold Piotr: pozycja 3 : 4,93% (1 049 głosów)
- KOBIAŁKA Dominika Ewa: pozycja 4 : 1,31% (278 głosów)
- BOBAK Dariusz Roman: pozycja 5 : 0,51% (108 głosów)
- BARTOSIK Arkadiusz Marcin: pozycja 6 : 1,35% (287 głosów)
- LACHCIK Grażyna: pozycja 7 : 1,01% (215 głosów)
- MOCHA Ewa Janina: pozycja 8 : 0,37% (79 głosów)
- KĘDZIOR Zdzisław: pozycja 9 : 1,07% (227 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- LEWANDOWSKI Arkadiusz Łukasz: pozycja 1 : 1,35% (288 głosów)
- WALCZYK Magdalena: pozycja 2 : 0,63% (135 głosów)
- SOKOŁOWSKA Justyna Mirosława: pozycja 3 : 0,24% (52 głosów)
- POROWSKA Justyna: pozycja 4 : 0,15% (31 głosów)
- KRUPA Aleksander: pozycja 5 : 0,26% (55 głosów)
- RĄB Monika Zofia: pozycja 6 : 0,12% (26 głosów)
- MACHOŚ Robert: pozycja 7 : 0,22% (47 głosów)
- DROZD Stanisław Jan: pozycja 8 : 0,06% (13 głosów)
- KOWAL Jarosława Małgorzata: pozycja 9 : 0,33% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- BOBER Elżbieta: pozycja 1 : 0,86% (184 głosów)
- SZCZEPANIK Jacek: pozycja 2 : 0,45% (96 głosów)
- KISIEL Krzysztof: pozycja 3 : 0,16% (34 głosów)
- KAPLITA Maria Czesława: pozycja 4 : 0,16% (35 głosów)
- WALAT Aleksander: pozycja 5 : 0,26% (56 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JĘCZMIENIONKA Jerzy: pozycja 1 : 15,08% (2 647 głosów)
- KUŁAK Izabela Faustyna: pozycja 2 : 1,94% (340 głosów)
- TEKIELA Kinga Izabela: pozycja 3 : 2,15% (377 głosów)
- PAJA Tomasz Piotr: pozycja 4 : 2,75% (483 głosów)
- KILAR Piotr Karol: pozycja 5 : 2,93% (514 głosów)
- MŁYNARCZYK Zbigniew Adam: pozycja 6 : 1,4% (246 głosów)
- RUDYK Adam Wiesław: pozycja 7 : 0,26% (46 głosów)
- CUDO Anna: pozycja 8 : 0,96% (168 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KICZEK Jacek Ziemowit: pozycja 1 : 3,74% (656 głosów)
- WARZYBOK Dawid Tomasz: pozycja 2 : 0,72% (126 głosów)
- DULIŃSKA Bernadeta Joanna: pozycja 3 : 0,56% (98 głosów)
- OCHĘDOWSKI Hubert: pozycja 4 : 0,27% (47 głosów)
- WŁODARCZYK-RUŁKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 5 : 0,17% (29 głosów)
- FLIS Ewelina: pozycja 6 : 0,85% (149 głosów)
- ZIEMIŃSKI Grzegorz Jan: pozycja 7 : 0,54% (94 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZIEMIŃSKI Wiesław Stanisław: pozycja 1 : 8,95% (1 571 głosów)
- ŻYGADŁO Jerzy Adam: pozycja 2 : 2,02% (355 głosów)
- ITNER Agnieszka: pozycja 3 : 2,64% (463 głosów)
- PIEKŁO Paweł: pozycja 4 : 2,76% (485 głosów)
- TUREK-MARCINEK Lucyna: pozycja 5 : 0,35% (61 głosów)
- TROJANOWSKI Paweł Franciszek: pozycja 6 : 0,76% (134 głosów)
- ROGOWSKA Anna Jolanta: pozycja 7 : 1,63% (287 głosów)
- RĄB Maciej Marian: pozycja 8 : 1,3% (228 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE RAZEM DLA RZESZOWA:
- KULIG Rafał: pozycja 1 : 7,97% (1 399 głosów)
- CHOMA Joanna: pozycja 2 : 1,02% (179 głosów)
- ELGASS Miłosz Radosław: pozycja 3 : 0,45% (79 głosów)
- SZCZYGIEŁ Aneta Anna: pozycja 4 : 0,37% (65 głosów)
- WALAS Patryk Bartosz: pozycja 5 : 1,15% (202 głosów)
- MATLINGIEWICZ Iwona Aldona: pozycja 6 : 0,62% (108 głosów)
- HAŁOŃ Elżbieta Maria: pozycja 7 : 1,19% (209 głosów)
- NAPIÓRKOWSKI Adam Kazimierz: pozycja 8 : 3,09% (543 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRADA FIJOŁKA ROZWÓJ RZESZOWA:
- PAWLAK-KAMIŃSKA Patrycja Izabela: pozycja 1 : 3,98% (698 głosów)
- SAK Bogusław Wacław: pozycja 2 : 4,05% (711 głosów)
- GOŁĄB Sławomir Jan: pozycja 3 : 5,24% (920 głosów)
- KUNYSZ Daniel Konrad: pozycja 4 : 2,79% (489 głosów)
- KWAŚNIAK Małgorzata Agnieszka: pozycja 5 : 0,93% (163 głosów)
- LEW Barbara Maria: pozycja 6 : 1,07% (188 głosów)
- DROZDOWSKA Renata Barbara: pozycja 7 : 1,21% (212 głosów)
- STĘCHŁY Grzegorz Piotr: pozycja 8 : 1,94% (341 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- KLOC Tomasz: pozycja 1 : 1,72% (302 głosów)
- CHMIEL Patrycja Monika: pozycja 2 : 1,5% (264 głosów)
- CHŁANDA Marek: pozycja 3 : 2,29% (402 głosów)
- ŚWIĘTOCHOWSKI Arkadiusz Józef: pozycja 4 : 0,3% (53 głosów)
- BRZĘK-SZELA Anna Katarzyna: pozycja 5 : 0,4% (71 głosów)
- MAŁEK Michał Adam: pozycja 6 : 0,08% (14 głosów)
- WÓJCIK Stanisław: pozycja 7 : 0,15% (26 głosów)
- ŚLIMAK Dorota Maria: pozycja 8 : 0,35% (62 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- BORAWIAK Tomasz Stanisław: pozycja 1 : 0,8% (140 głosów)
- MENDOŃ Karolina Maria: pozycja 2 : 0,21% (37 głosów)
- KOSTUREK Mateusz: pozycja 3 : 0,09% (16 głosów)
- KAŁUCKA Kamila Joanna: pozycja 4 : 0,13% (22 głosów)
- WIŚNIOWSKI Piotr: pozycja 5 : 0,08% (14 głosów)
- CAŁKA Beata Anna: pozycja 6 : 0,12% (21 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZUMNY Waldemar Włodzimierz: pozycja 1 : 16,86% (2 619 głosów)
- KOTULA Waldemar Krystian: pozycja 2 : 7,44% (1 156 głosów)
- STARZEC Paulina Maria: pozycja 3 : 0,73% (114 głosów)
- SOWA Michał Paweł: pozycja 4 : 0,95% (148 głosów)
- OPIELA Anna Maria: pozycja 5 : 0,98% (152 głosów)
- KWIATEK Gabriela Karolina: pozycja 6 : 0,57% (88 głosów)
- GAJEWSKA Barbara Dorota: pozycja 7 : 1,11% (172 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- WALAT Wiesław Jan: pozycja 1 : 3,84% (596 głosów)
- CIELIŃSKI Ryszard Henryk: pozycja 2 : 0,48% (74 głosów)
- BOROWIEC Krystyna Barbara: pozycja 3 : 0,57% (88 głosów)
- MINDUR Monika Maria: pozycja 4 : 0,53% (82 głosów)
- OCHĘDOWSKA Małgorzata: pozycja 5 : 0,55% (86 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DERĘGOWSKI Marcin: pozycja 1 : 12,84% (1 995 głosów)
- MACIECHOWSKA Katarzyna Ewelina: pozycja 2 : 3,73% (580 głosów)
- WOLAŃSKI Piotr: pozycja 3 : 1,76% (273 głosów)
- MICAŁ Janusz Antoni: pozycja 4 : 1,65% (256 głosów)
- LIPIŃSKA Ewa Jadwiga: pozycja 5 : 1,62% (251 głosów)
- HALOTA Erwin Kamil: pozycja 6 : 0,26% (40 głosów)
- OSTROWSKA Elżbieta: pozycja 7 : 1,49% (231 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE RAZEM DLA RZESZOWA:
- STROJNY Jacek Janusz: pozycja 1 : 7,23% (1 123 głosów)
- KLOC Ewelina Anna: pozycja 2 : 2,34% (363 głosów)
- DELIKAT Paweł Piotr: pozycja 3 : 1,34% (208 głosów)
- PANTUŁA Nikola: pozycja 4 : 0,45% (70 głosów)
- KORCZYŃSKI Andrzej Marcin: pozycja 5 : 1,92% (299 głosów)
- ZŁONKIEWICZ Elżbieta Maria: pozycja 6 : 0,16% (25 głosów)
- CYWIŃSKA Magdalena Maria: pozycja 7 : 1,92% (299 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRADA FIJOŁKA ROZWÓJ RZESZOWA:
- FIJOŁEK Konrad Rafał: pozycja 1 : 6,92% (1 075 głosów)
- SKIBA Anna Agnieszka: pozycja 2 : 2,68% (416 głosów)
- WALAWENDER Robert Paweł: pozycja 3 : 6,41% (996 głosów)
- BUDZIK Grzegorz Krzysztof: pozycja 4 : 1,58% (245 głosów)
- WYWROCKI Waldemar Ludwik: pozycja 5 : 2,05% (319 głosów)
- RZĄSA Dorota Elżbieta: pozycja 6 : 1,19% (185 głosów)
- OMIETOŃSKA Jolanta Teresa: pozycja 7 : 0,35% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- MADERA Andrzej Józef: pozycja 1 : 1,04% (162 głosów)
- SKOCZYLAS Adrian Stanisław: pozycja 2 : 1,06% (164 głosów)
- TRUNIARZ Gabriela Maria: pozycja 3 : 0,19% (29 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Janusz Jerzy: pozycja 4 : 0,1% (16 głosów)
- DZIEDZIC Izabela Jadwiga: pozycja 5 : 0,6% (93 głosów)
- KARPIŃSKA Magdalena Agnieszka: pozycja 6 : 0,46% (71 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- NAWROT Konrad Paweł: pozycja 1 : 1,35% (210 głosów)
- PRZYGÓRZEWSKI Zbigniew Władysław: pozycja 2 : 0,25% (39 głosów)
- KOLBUSZEWSKI Mirosław: pozycja 3 : 0,06% (9 głosów)
- OSTROWSKA Anna Zofia: pozycja 4 : 0,27% (42 głosów)
- KWOLEK Agnieszka Anna: pozycja 5 : 0,14% (22 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZPYRKA Mateusz: pozycja 1 : 12,23% (2 535 głosów)
- SZALA Aleksander Dariusz: pozycja 2 : 4,63% (959 głosów)
- POCIASK Łukasz Bartłomiej: pozycja 3 : 2,79% (578 głosów)
- MAZURKIEWICZ Anna Maria: pozycja 4 : 2,02% (419 głosów)
- JAMROZY Dorota Bożena: pozycja 5 : 0,97% (202 głosów)
- PYRA Agata: pozycja 6 : 0,57% (119 głosów)
- TUZIAK Bożena: pozycja 7 : 1,44% (299 głosów)
- WLAZŁO Michał Dawid: pozycja 8 : 0,68% (140 głosów)
- SZLACHTA Andrzej: pozycja 9 : 4,88% (1 012 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- PIKUŁA Karolina Anna: pozycja 1 : 6,66% (1 380 głosów)
- DULIŃSKI Robert Kazimierz: pozycja 2 : 0,44% (92 głosów)
- SACHA Lidia: pozycja 3 : 0,17% (36 głosów)
- OCHĘDOWSKI Arkadiusz: pozycja 4 : 0,15% (31 głosów)
- BAZAN Sara: pozycja 5 : 0,16% (34 głosów)
- ŚWIDER Jan Teofil: pozycja 6 : 0,12% (24 głosów)
- SZOSTEK Grażyna: pozycja 7 : 0,19% (39 głosów)
- FENDRYK Karol Jan: pozycja 8 : 0,36% (75 głosów)
- FEDYK Bożena: pozycja 9 : 0,13% (27 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JAŚLAR Wojciech Mieczysław: pozycja 1 : 7,12% (1 476 głosów)
- WOŹNIAK-KUNICKA Anna Monika: pozycja 2 : 4,42% (916 głosów)
- MYRDA Kazimierz Stanisław: pozycja 3 : 2,73% (565 głosów)
- KOTERBA Piotr: pozycja 4 : 1,59% (330 głosów)
- BEDNARSKA Ewa: pozycja 5 : 1,41% (293 głosów)
- LASKO Joanna Marta: pozycja 6 : 1,32% (274 głosów)
- GAŁUSZA Rafał: pozycja 7 : 0,46% (96 głosów)
- PUSZKAREWICZ Barbara Małgorzata: pozycja 8 : 1,22% (253 głosów)
- GERLACH Radosław: pozycja 9 : 1,64% (341 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE RAZEM DLA RZESZOWA:
- NIEDZIELSKA Elżbieta Małgorzata: pozycja 1 : 5,06% (1 049 głosów)
- WESOŁOWSKA-MAJCHER Agnieszka Bernadeta: pozycja 2 : 1,09% (227 głosów)
- LASOTA Krzysztof Maciej: pozycja 3 : 2,56% (530 głosów)
- PŁODZIEŃ Marcin Piotr: pozycja 4 : 1,76% (365 głosów)
- LEWICKA Grażyna Maria: pozycja 5 : 0,43% (90 głosów)
- GAWEŁ-WŁOCH Oliwia Anna: pozycja 6 : 1,94% (403 głosów)
- KRASKA Grzegorz: pozycja 7 : 0,21% (44 głosów)
- KLASICKI Leszek Krzysztof: pozycja 8 : 0,1% (20 głosów)
- POLAKIEWICZ Artur Roman: pozycja 9 : 0,92% (190 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRADA FIJOŁKA ROZWÓJ RZESZOWA:
- KWAŚNIAK Mirosław Zygmunt: pozycja 1 : 5,39% (1 117 głosów)
- LASOTA Paweł Sebastian: pozycja 2 : 1,58% (328 głosów)
- STACHOWSKA Krystyna: pozycja 3 : 4,48% (929 głosów)
- OŻYŁO Tadeusz Stanisław: pozycja 4 : 0,59% (123 głosów)
- SZYSZKA Danuta: pozycja 5 : 1,07% (222 głosów)
- FERENC Dariusz Edward: pozycja 6 : 2,23% (463 głosów)
- STEC Agnieszka: pozycja 7 : 0,8% (166 głosów)
- WISZ Józef Piotr: pozycja 8 : 0,99% (205 głosów)
- FIJOŁEK Ewelina: pozycja 9 : 2,27% (470 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM - TRZECIA DROGA:
- MARSZAŁEK Katarzyna Monika: pozycja 1 : 2,32% (480 głosów)
- BOGACKI Grzegorz: pozycja 2 : 0,58% (120 głosów)
- TUŁECKI Arkadiusz Bogumił: pozycja 3 : 0,13% (26 głosów)
- NIEDUŻY Jacek Henryk: pozycja 4 : 0,36% (75 głosów)
- RYCHTARSKA Karolina Anna: pozycja 5 : 0,21% (44 głosów)
- MAJCHER Agnieszka Elżbieta: pozycja 6 : 0,42% (87 głosów)
- MATREJEK Mateusz: pozycja 7 : 0,06% (13 głosów)
- GOTTMAN Katarzyna Maria: pozycja 8 : 0,11% (23 głosów)
- SOWA Piotr: pozycja 9 : 0,74% (154 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- BLUJ-BOROWSKA Henryka Teresa: pozycja 1 : 0,54% (112 głosów)
- SZWED Paweł Piotr: pozycja 2 : 0,27% (56 głosów)
- PASTERNAK Paweł: pozycja 3 : 0,08% (17 głosów)
- BAJDA Mirosław Stanisław: pozycja 4 : 0,1% (20 głosów)
- KARABUŁA-WENDLING Beata Dorota: pozycja 5 : 0,09% (19 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?