10 medalowych miejsc włocławskich judoków w Gdyni [zdjęcia]

MKS Olimpijczyk Włocławek
Włocławscy judocy podczas XI Nadbałtyckiego Międzynarodowego Turnieju Judo wywalczyli 10 medalowych miejsc.

Kolejny, dobry występ zanotowali judocy MKS „Olimpijczyk" i UKS „Papieżka" Włocławek podczas XI Nadbałtyckiego Międzynarodowego Turnieju Judo – International Judo Baltic Cup 2012. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzicy, juniorzy i młodzieżowcy). Dla kategorii młodzika, był to pierwszy rankingowy turniej na rok 2012/2013 zaliczany do Otwartego Pucharu Polski. Bardzo dobrze spisali się podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego zanotowali 10 miejsc medalowych, w tym 6 pierwszych i 4 drugie. Nie zawiedli faworyci swoich wag, a miłą niespodziankę swoim szkoleniowcom sprawili Filip Bazela i Patryk Kostuniak, którym w ostatnim czasie nie wiodło się najlepiej na matach judo.Pierwsze miejsce wywalczyli: Wiktoria Tomczak (48kg) - OlimpijczykAngelika Szymańska (52kg) - OlimpijczykKacper Wróbel (42kg) - OlimpijczykPatryk Kostuniak (60kg) - PapieżkaAdrian Górczyński (81kg) - PapieżkaFilip Bazela (90kg) - OlimpijczykDrugie lokaty wywalczyli :Dorian Tomczak (33kg) - OlimpijczykKarolina Wróbel (40kg) - OlimpijczykDominika Mrozowicz (70kg) - PapieżkaMateusz Migdalski (73kg) - Olimpijczyk- W najbliższy weekend w stolicy Polski startujemy w Międzynarodowym Turnieju Judo – Warsaw Judo Open w kategorii od młodzika do juniora. Zawody zostaną rozegrane na 9 polach walki w Hali Torwar. Jest to największa impreza organizowana w Polsce w Judo gromadząca ok. tysiąca zawodników z Polski i zagranicy. W roku ubiegłym 1m zajęli : Angelika Szymańska (44kg) i Kacper Wróbel (38kg), a 2m – Wiktoria Tomczak (44kg) – mówi Aneta Szczepańska.