11 listopada 2015 w Warszawie. Relacja z obchodów Święta Niepodległości [ZDJĘCIA, WIDEO]

red.
11 listopada 2015 w Warszawie. Relacja z obchodów Święta Niepodległości
11 listopada 2015 w Warszawie. Relacja z obchodów Święta Niepodległości Piotr Smoliński
Udostępnij:
11 listopada 2015 w Warszawie. Tu znajdziecie relację na żywo z tegorocznych obchodów Święta Niepodległości, a także fotorelację ze wszystkich najważniejszych wydarzeń, które będą miały miejsce tego dnia w Warszawie.

Relacja live:

16:40
Uczestnicy marszu powoli się rozchodzą, co kończy publiczne uroczystości w Warszawie.

A my przypominamy, że 11 listopada w Warszawie to nie tylko Marsz Niepodległości ale także:

Defilada historyczna [ZDJĘCIA]
Bieg Niepodległości 2015

16:20
Przywrócono przejazd przez Krakowskie Przedmieście oraz Wisłostradą w rejonie mostu Poniatowskiego - informuje ZTM.

Wyłączone z ruchu są Al. Jerozolimskie (od ronda de Gaulle'a w kierunku Pragi) - most Poniatowskiego - Wybrzeże Szczecińskie - al. Zieleniecka, Grochowska (wyłączone napięcie w sieci tramwajowej), Krakowskie Przedmieście (na odcinku Królewska - Miodowa).

Wzdłuż ul. Grochowskiej kursuje zastępcza linia autobusowa.

16:04
Służby podają, że Marsz przebiegł spokojnie. Uczestnicy są już na błoniach Stadionu Narodowego. Rondo de Gaullea i Centrum jest już przejezdne. Jedynymi incydentami było użycie materiałów wybuchowych, które zostały zrzucone na zamkniętą Wisłostradę. Nikomu nic się nie stalo.

15:50
Po półtorej godziny od wyruszenia z Centrum, uczestnicy marszu dotarli na metę. Teraz usyłyszymy przemówienia organizatorów i rozpocznie się koncert pod Stadionem.

15:25
Słychać apel organizatorów marszu do kibiców ŁKS Łódź, aby powstrzymali się przed aktami wandalizmu. - Możecie wrócić do Łodzi i tam niszczyć - słyszymy, a także hasła "Bóg, Honor i Ojczyzna" i "Chcemy wolnej Polski". Marsz powoli schodzi w okolice Stadionu Narodowego.

15:20
Od godz. 13 dla ruchu zamknięte jest rondo Dmowskiego, al. Jerozolimskie (od ronda Dmowskiego do mostu Poniatowskiego) i most Poniatowski. Kolejne ulice są zamykane systematycznie z postępującym marszem. Ruch wyłączony zostanie nie tylko na rondzie Dmowskiego, Al. Jerozolimskich i moście Poniatowskiego, ale także w al. Poniatowskiego i przy rondzie Waszyngtona.

Wszystkie zmiany znajdziecie tutaj: Zmiany w komunikacji miejskiej 11 listopada

15:16
Czoło Marszu przeszło na drugą stronę Wisły, uczestnicy schodzą z Mostu Poniatowskiego na błonia pod Stadionem.

15:00
Marsz jest w połowie drogi. Odbywa się na razie spokojnie. Po dotarciu na błonia Narodowego usłyszymy przemówienia organizatorów przemarszu. - Chcielibyśmy, żeby był to najspokojniejszy marsz w historii - mówią.

Defilada historyczna przeszła Traktem Królewskim do Muzeum Wojska Polskiego. Tam rozpoczął się piknik pod hasłem "Dotknij niepodległości".

14:49
Morze czerownych flag, niesionych przez uczestników Marszu zalało Most Poniatowskiego.

14:34
"Na miejscu jest do 15 tys. osób, dominują radykalne okrzyki, nawiązujące do kryzysu emigracyjnego, palą sie race, słychać głośną muzykę, powoli przesuwa się w stronę Stadionu Narodowego, bez większych incydentów. Są wśród nich przedstawiciele środowisk kibicowskich z emblemantami swoich drużyn" - podaje reporter TVN24.

Marsz jest największą inicjatywą związaną z dzisiejszymi obchodami. Marsz nadzorują wzmocnione siły policyjne, pochodzące nie tylko z Warszawy.

14:29:
Czoło marszu zatrzymało się na Moście Poniatowskiego. Słychać wybuchy petard i skandowanie haseł - "Opamiętaj się rodaku, Polska tylko dla Polaków". Póki co jest dość spokojnie. Organizatorzy podkreślają, że "odpowiadają tylko za uczestników, którzy idą za strażą marszu".

14:24: Obok marszu pojawiły się grupki mężczyzn w kominiarkach na twarzach. Wszystko wskazuje na to, że nie są uczestnikami Marszu Niepodległości.

14:09: Marsz idzie Al. Jerozolimskimi.

14:07: Straż Marszu Niepodległości utworzyła kordon wokół uczestników. Tłum rusza właśnie z Ronda Dmowskiego.

14:02: Na Rondzie Dmowskiego zgromadzili się uczestnicy Marszu Niepodległości. Trasa Marszu przejdzie Al. Jerozolimskimi, a następnie przez most Poniatowskiego dotrze na drugą stronę Wisły. Tam uczestnicy obejdą Stadion Narodowy, dochodząc do stacji metra linii M2, a następnie na błonia przed stadionem.

13:30: Pozostało pół godziny do planowanego rozpoczęcia Marszu Niepodległości. Nic nie wskazuje na to, żeby zgromadzenie miało zostać odwołane.

13:06: Rusza defilada z pl. Piłsudskiego. Rekonstruktorzy występują w mundurach m. in. powstańców listopadowych, Polskiej Organizacji Wojskowej z 1918 r., armii ochotniczej z 1920r., szwadronu kolarzy, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, powstańców warszawskich, Wileńskiej Brygady AK, oddziału Dywersja i Sabotaż Kobiet.

12:45: Około godz. 13.00 rozpocznie się defilada historyczna z obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Ponad 400 rekonstruktorów wyruszy z pl. Piłsudskiego i przejdzie ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, aby na końcu przejść w Aleje Jerozolimskie i zakończyć defiladę pod Muzeum Wojska Polskiego.

12:38: Na stronie Prezydenta RP opublikowano pełną listę odznaczonych dzisiaj osób. Można ją sprawdzić pod tym linkiem

12:30: Prezydent Andrzej Duda przemawia pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie złoży kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

12:15: W uroczystościach na pl. Piłsudskiego biorą udział najważniejsze osoby w państwie: Prezydent RP Andrzej Duda, Premier Ewa Kopacz, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

12:11: Uczestnicy Biegu Niepodległości wracają. ZTM przypomina, że zamknięta pozostaje al. Jana Pawła II wraz z ciągami poprzecznymi. Nie przejedziemy również (na niektórych odcinkach) ulicami Miodową, Królewską, Moliera, Krakowskim Przedmieściem, Wierzbową, Senatorską czy Stawki. Wkrótce wyłączony ma zostać odcinek ul. Emilii Plater od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich.

11:59: W samo południe odbędzie się uroczysta zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

11:52: Przez cały dzień (w godz. 10-18) trwa Przystanek Niepodległość - impreza organizowana przez Muzeum Historii Polski. Większość wydarzeń odbywa się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66. Więcej informacji w naszym artykule.

11:28: Do ok. 12:00 w związku z przemarszem pododdziałów wojskowych zamknięte będą dla ruchu drogowego ulice: Senatorska, Miodowa (na odcinku od Senatorskiej do Krakowskiego Przedmieścia) i Krakowskie Przedmieście (na odcinku do ul. Królewskiej).

11:11: Ze startu przy al. Jana Pawła II (pomiędzy ulicami Stawki i Miłą) ruszyli uczestnicy Biegu Niepodległości. Przed startem odśpiewali hymn państwowy, a w trakcie biegu będą tworzyli wielką, biało-czerwoną flagę. Trasa jest wyznaczona na al. Jana Pawła II i al. Niepodległości, nawrót nastąpi za ul. Rakowiecką.

10:54: W Belwederze trwa uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

10:39: Uczestnicy stopniowo gromadzą się w okolicy startu Biegu Niepodległości. Ruszą dokładnie o godz. 11.11.

10:33: Wprowadzono kolejny etap zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Poinformował o tym Zarząd Transportu Miejskiego:

10:25: Rozpoczynają się uroczywstości z udziałem Prezydenta RP pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

10:19: W Sulejówku rozpoczynają się imprezy w ramach Parady Motocykli Rock Niepodległości. Będą koncerty i inne atrakcje, a o 14 ruszy wielka patriotyczna parada motocyklistów, która przebiegnie z Sulejówka na Warszawski Ursynów.

10:16: Msza dobiegła końca, w planach m.in. złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i wręczenie odznaczeń państwowych w Belwederze. Transmisję na żywo z prezydenckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości możemy zobaczyć na profilu Andrzeja Dudy na Facebooku:

11 XI

Posted by Andrzej Duda on Tuesday, 10 November 2015

9:55: Od godz. 9 trwa msza za Ojczyznę w kościele św. Krzyża. Uczestniczy w niej Prezydent RP Andrzej Duda.

09:45: Tak wygląda poglądowa mapa miejsc objętych utrudnieniami, szczegółowe info: http://bit.ly/1NqCGAU

09:20: Pierwsze uroczystości rozpoczęły się już wczoraj. Tak wyglądał wieczorny Capstrzyk Niepodległości pod pomnikiem marszałka:

08:55: Szczegółowy opis zmian w komunikacji: Zmiany w komunikacji miejskiej na 11 listopada. Pięć etapów, ponad 60 zmienionych linii.

08:30: Pogoda na bieg zapowiada się korzystnie: będzie bezdeszczowo, a temperatura sięgnie ok. 12 stopni. Może lekko wiać.

08:00: Biegaczom przypominamy, że dziś mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską na terenie Warszawy (pierwsza strefa biletowa) za okazaniem numeru startowego.

07:45: 27. Bieg Niepodległości pobiegnie dziś następującą trasą: start i meta znajdować się będzie w pobliżu skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Dziesięciokilometrowa, atestowana trasa będzie przebiegać al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking będą mieli do pokonania, krótszą 6,5-kilometrową trasę i wykonają nawrót na wysokości ul. Koszykowej.

07:30: Tego będziemy mogli się dziś spodziewać: Zobacz, co będzie się działo w Święto Niepodległości [PROGRAM]

07:00: Rozpoczynamy relację live z obchodów Święta Niepodległości w Warszawie! Tu znajdziecie informacje o zamkniętych ulicach: Utrudnienia w Warszawie. Te ulice zamkną w środę


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Minister Anna Moskwa o polityce klimatycznej i o energetyce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie