11 listopada w Warszawie. Szereg wydarzeń i olbrzymie utrudnienia drogowe. Zamknięte ulice, zaraz parkowania, objazdy

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
11 listopada 2022. W Warszawie szykuje się istny armagedon na drogach. Władze miasta ostrzegają przed utrudnieniami. W stolicy tego dnia odbędzie się szereg wydarzeń, m.in. Marsz Niepodległości, przejazd motocyklistów, Bieg Niepodległości i Antyfaszystowskie Street Party. W sumie zgłoszono 20 różnych zgromadzeń.

11 listopada 2022. Jak poinformował w środę stołeczny ratusz, wpłynęło aż 48 zawiadomień o zgromadzeniach planowanych w najbliższy piątek, 11 listopada. W sześciu przypadkach miasto wydało odmowy ze względu na zakaz zgromadzeń kolidujących z tymi, uznawanymi za cykliczne. Natomiast w przypadku siedmiu odmów, chodziło o przyczyny proceduralne, takie jak np. brak spełnienia wymogów formalnych. W 15 przypadkach odwołali je sami organizatorzy. Obecnie pozostało 20 zgromadzeń, które w dniu Święta Niepodległości odbędą się na ulicach Warszawy.

- Jak co roku w Centrum przy ul. Młynarskiej będzie działał sztab z udziałem prezydenta stolicy. Będzie on czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych oraz nad sprawnym funkcjonowaniem miasta – przekazał Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Utrudnienia drogowe w czwartek

W czwartek, 10 listopada, na Piłsudskiego odbędzie się uroczysty Capstrzyk Niepodległości. W godz. 16.30-20.00 z ruchu i parkowania wyłączona będzie ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza (na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do pl. Piłsudskiego), a w godz. 17.00-19.30 także sam plac Piłsudskiego (na odcinku od ul. Królewskiej do Wierzbowej).

Dodatkowo tego samego dnia w godz. 18.00-22.00 planowane jest zgromadzenie publiczne. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Świętojańską, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza na pl. Piłsudskiego. W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy linii: 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i E-2 będą kierowane na objazdy. Więcej informacji na stronie www.wtp.waw.pl/zmiany.

To jednak nie koniec. Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą okolice pl. Piłsudskiego. W godz. 10.00-14.00 na poszczególnych ulicach w tym rejonie będzie obowiązywał zakaz ruchu.

11 listopada. Motocykliści w Sulejówku

11 listopada, na swój tradycyjny sposób uczczą także miłośnicy motocykli. O godz. 10.30 przed Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku rozpocznie się MotoParada Niepodległości 2022.

Po godz. 12.00, po wspólnym odśpiewaniu hymnu, motocykliści wyruszą na trasę przejazdu, który został zaplanowany na trasie: al. Piłsudskiego (Sulejówek), Moczarskiego (Sulejówek), Armii Krajowej, 1 Praskiego Pułku, Niemcewicza, Wspólna, Korkowa, Stepowa, Okularowa, Marsza, rondo Mościckiego, Płowiecka, Grochowska, rondo Wiatraczna, al. Stanów Zjednoczonych, Trasa Łazienkowska, pl. Na Rozdrożu, al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego, Sikorskiego, Dolinka Służewiecka, Rzymowskiego, Puławska, Płaskowickiej, Sójki.

11 listopada w Warszawie. Marsze i zgromadzenia

W Narodowe Święto Niepodległości odbędą się także liczne zgromadzenia i przemarsze. Urząd Miasta przedstawił listę wydarzeń, które 11 listopada mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

  • w godz. 6.00.19.00 w rejonie stacji Warszawa Śródmieście i metra Centrum oraz u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater;
  • w godz. 8.00-22.00 na pl. Na Rozdrożu, w rejonie pomnika Romana Dmowskiego;
  • w godz. 11.30-13.00 zgromadzenie na pl. Weteranów 1863 r., połączone z przemarszem ulicami: al. „Solidarności”, Targowa, 11 listopada, Ratuszowa, Namysłowska, Szymanowskiego, Dąbrowszczaków, pl. Hallera;
  • w godz. 13.00-19.00 zgromadzenie na pl. Unii Lubelskiej i przemarsz trasą: Puławska, Goworka, Belwederska, Al. Ujazdowskie, Szucha, pl. Unii Lubelskiej;
  • w godz. 13.00-19.00 zgromadzenie u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Złotej, a następnie przemarsz na pl. Bankowy;
  • w godz. 13.00-19.00 zgromadzenie przy ul. Marszałkowskiej (200 metrów od ronda Dmowskiego), skąd nastąpi przejście na Plac Konstytucji;
  • w godz. 14.00-16.00 zgromadzenie przy ul. Walcowniczej, a następnie przejście przed Kulturotekę przy ul. Bystrzyckiej;
  • w godz. 14.00-17.00 zgromadzenie przy ul. Marszałkowskiej 1, a następnie przejście przez pl. Zbawiciela, ul. Mokotowską, ul. Piękną, Al. Ujazdowskimi do pl. Trzech Krzyży;
  • w godz. 14.00-19.00 zgromadzenie na rondzie Dmowskiego i przemarsz: Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, Siwca na błonia stadionu PGE Narodowego;
  • w godz. 17.00-21.00 zgromadzenie na placu Trzech Krzyży i przemarsz Al. Ujazdowskimi przed gmach Ministerstwa Sprawiedliwości.

Marsz Niepodległości w Warszawie

Zmiany w ruchu będą wprowadzane operacyjnie przez policję, nie wiadomo na razie w jakich godzinach autobusy i tramwaje będą kursować na trasach objazdowych.

Trzeba liczyć się z tym, że centrum miasta będzie nieprzejezdne dla komunikacji naziemnej WTP. Dlatego zachęcamy do korzystania z metra oraz połączeń kolejowych – Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi. W piątek w godz. 11.00-19.00 metro będzie kursowało częściej niż w standardowy dzień świąteczny - M1 co ok. 4 min., M2 co ok. 5 min. W razie potrzeby do ruchu zostaną skierowane dodatkowe składy. Przypomnijmy, że bilety wszystkich rodzajów WTP i KM są wzajemnie honorowane.

Aktualne zmiany w ruchu drogowych będzie można śledzić na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego. Tam też będzie prowadzona relacja na żywo ukazująca utrudniania.

Ponadto na ulicach, w ważnych komunikacyjnie punktach, będzie pracowało ok. 20 informatorów, w tym trzech mobilnych, w radiowozach. W mieście rozlokowanych zostanie ok. 50 posterunków nadzoru ruchu.

"Kierowcy w miarę możliwość powinni omijać rejon ścisłego centrum Warszawy. Ulice w pobliżu uroczystości, wydarzeń i przemarszów mogą być zamykane dla ruchu, podobnie jak ulice poprzeczne" – wskazuje ratusz.

Czasowych wyłączeń należy spodziewać się m.in. na ul. Marszałkowskiej na odcinku od pl. Konstytucji do ul. Świętokrzyskiej; ciągu Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego na odcinku od ul. Emilii Plater do ronda Waszyngtona; ciągu ul. Świętokrzyska, Tamka, most Świętokrzyski; ul. Wybrzeże Szczecińskie między mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego; Wisłostrada na odcinku od ul. Ludnej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego (w związku z przemarszem uczestników Marszu Niepodległości).

11 listopada. Bieg Niepodległości

Kolejne utrudnienia drogowe będą spowodowane 10-kilometrowym Biegiem Niepodłości, który wystartuje punktualnie o godz. 11:11 ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Oprócz biegu głównego rozegrane zostaną także zawody dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz tandemach (na 10 km); nordic walking (6,5 km) oraz bieg towarzyszący "Mila Niepodległości" (na dystansie 1918 m).

W związku z organizacją startu i mety biegu w godz. 3.00-18.00 zamknięte zostaną obie nitki al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do Anielewicza. Kolejne wyłączenie nastąpi o godz. 9.00. Wówczas dla ruchu zamknięte zostaną:

rondo Zgrupowania AK "Radosław" – ruch utrzymany będzie wyłącznie w relacji al. Jana Pawła II (od strony Żoliborza) – Okopowa;
ul. Okopowa – brak dojazdu do ronda Zgrupowania AK "Radosław"; ruch będzie przekierowany na ul. Powązkowską – Burakowską – Kłopot – Al. Jana Pawła II (w kierunku Żoliborza);
ul. Słomińskiego - na odcinku od ul. Pamiętajcie o Ogrodach do ronda Zgrupowania AK „Radosław”; objazd będzie prowadził ulicami: Pamiętajcie o Ogrodach, Kłopot, al. Jana Pawła II (w kierunku Żoliborza).
Drogi te pozostaną zamknięte od godz. 14.30.

W godz. 9.30-14.00 wyłączony z ruchu zostanie kolejny fragment al. Jana Pawła II – od Anielewicza do al. "Solidarności", natomiast w godz. 10.30-14.00 pozostała część trasy. Ruch ulicami poprzecznymi, m.in.: al. "Solidarności", Grzybowską, Świętokrzyską, Prostą, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i będzie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Autobusy, których trasy prowadzą ulicami na trasie Biegu Niepodległości i Marszu Niepodległości oraz ulicami poprzecznymi będą kierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi. Trasa linii 518 zostanie skrócona do Metra Marymont.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na stronie wydarzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

Poco

POCO M5 6/128GB Żółty

930,00 zł

kup najtaniej

realme

Realme GT Neo 2 12/256GB Zielony

1 799,00 zł

kup najtaniej

realme

Realme GT 5G 8/128GB Niebieski

1 498,00 zł

kup najtaniej

realme

Realme C30 3/32GB Czarny

489,00 zł

kup najtaniej

Cubot

Cubot P50 6/128GB Czarny

589,99 zł
Materiały promocyjne partnera

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie