5 sposobów na obniżenie rachunków za telefon

Materiał informacyjny lajt mobile
5 sposobów na obniżenie rachunków za telefon
5 sposobów na obniżenie rachunków za telefon
Rachunki są opłatami stałymi, dlatego może wydawać się, że nie jesteśmy w stanie na nich oszczędzać. Nic bardziej mylnego! Możesz oszczędzać na rachunkach za telefon, szczególnie w przypadku, gdy opłacasz również telefony członków swojej rodziny.

Jeżeli płacisz za numer małżonka lub małżonki oraz Waszych pociech i jesteś w stanie obniżyć rachunek każdej z osób o 30 zł, to w ciągu miesiąca zaoszczędzisz 120 zł, a w skali roku aż 1440 zł!

Czy taka obniżka jest w ogóle możliwa? Tak! Poniżej znajdziesz pięć konkretnych wskazówek, które pomogą Ci płacić za telefon dużo mniej niż dotychczas!

Po pierwsze: Nie wybieraj dużych sieci komórkowych

Bez wątpliwości najbardziej popularnymi operatorami na polskim rynku jest tak zwana “wielka czwórka” czyli: Play, Orange, Plus i T-mobile. Klienci przy wyborze sieci komórkowej podejmują swoją decyzję pochopnie, bez sprawdzania i porównywania cen u innych operatorów. Dzieje się tak, bo są przyzwyczajeni do jednego, konkretnego od lat.

Znani operatorzy niestety zapominają o stałych klientach, którzy mają u nich numery od lat i większość oferowanych promocji dotyczy nowych klientów oraz osób, które przenoszą numer z innej sieci. Warto zwrócić uwagę na fakt, że często takie oferty trwają tylko przez kilka pierwszych miesięcy, więc po okresie startowym kwoty rachunków mogą być dużo wyższe.

Na szczęście na rynku poza “wielką czwórką” są też inne, mniejsze sieci komórkowe, które jakością oferowanych usług nie odbiegają od najbardziej znanych operatorów, a ich ceny potrafią być nawet o 50% niższe. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie: czy na pewno chcemy przepłacać i mimo wszystko robimy to z pełną świadomością korzystając z usług znanych sieci?

Po drugie: Sprawdzaj oferty innych, mniej znanych wirtualnych operatorów

W dobie pandemii przestawiliśmy się na wirtualny tryb życia. Dlatego wybór wirtualnego operatora jest obecnie powszechny, wygodny i możesz liczyć na obniżenie rachunków za telefon.

Wirtualni operatorzy, czyli operatorzy MVNO to firmy, które oferują usługi telefonii komórkowej, jednak nie posiadają własnej infrastruktury nadajników, dlatego „wypożyczają” ją od 4 największych firm. Co ważne, jakość usług jest dokładnie taka sama, ale cena potrafi być kilkukrotnie niższa!

Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste! Klienci znanych sieci może nawet o tym nie wiedzą, ale opłacają gigantyczne kampanie marketingowe z udziałem znanych osób w Telewizji i nie tylko, a także płacą za utrzymanie punktów stacjonarnych.

Mniej znani operatorzy nie skupiają się na wielkich reklamach i nie stawiają swoich salonów, a to wszystko znacząco obniża koszty - co za tym idzie, klient nie musi za to płacić, a do tego usługi dostępne są wyłącznie online, dlatego proces przeniesienia numeru lub kupienia usługi jest dużo szybszy, niż wizyta w tradycyjnym salonie.

Po trzecie: Spraw sobie tani abonament!

Wśród wielu operatorów MVNO kuszących swoją ofertą komórkową, wyróżnia się polska sieć komórkowa lajt mobile, która działa już od 5 lat i z miesiąca na miesiąc zwiększa się liczba nowych klientów ze względu na niskie ceny abonamentu.

W jednym z najczęściej wybieranych planów w abonamencie NO LIMIT M za 19,99 zł, lajt mobile proponuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y i aż 10 GB internetu LTE, który działa na zasięgu sieci Plus. A to wszystko z umową bez terminu, co oznacza że w dowolnym momencie możesz po prostu przenieść numer do innego operatora i nic za to nie płacisz!

Dla porównania większość znanych sieci taki sam plan taryfowy oferuje w cenie powyżej 50 zł miesięcznie, a do tego trzeba wiązać się umową na 24 miesiące. No właśnie, jaki ma to sens? Po co płacić znacznie więcej za to samo i jeszcze wiązać się umową na dwa lata? Na szczęście coraz więcej świadomych klientów przekonuje się do zmiany operatora na tańszego, który w jakości oferowanych usług nie odbiega od najlepszych sieci.

Po czwarte: Kupiłeś abonament z telefonem? Wiesz, że przepłaciłeś?

Popularni operatorzy oferują swoim klientom abonament w pakiecie z telefonem. Fakt, przy podpisaniu umowy płacisz niższą kwotę za telefon, a coraz częściej za “złotówkę”. Przyznaj - Ty też dałeś się na to złapać? No właśnie, pamiętaj zatem, że to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy, po to aby złapać klienta, a pozostałą część wartości smartfona spłacasz w abonamencie. Co więcej, wartość którą musisz spłacić jest często dużo wyższa niż rzeczywista wartość telefonu.

Po dokładnej analizie okazuje się, że bardziej opłaca Ci się kupić telefon na raty w sklepie z elektroniką (na pewno znajdziesz promocję typu „raty 0%”) i wybrać tani abonament od wirtualnego operatora. Taka opcja zdecydowanie przyczyni się do obniżenia Twoich miesięcznych rachunków.

Po piąte: Zawieraj umowy online!

Na czym polega zawieranie umowy online z wirtualnym operatorem? To nic trudnego.

  1. Wybierasz usługę (zakup lub przenoszenie numeru).
  2. Wypełniasz formularz i autoryzujesz dane.
  3. Operator wypowiada za Ciebie umowę, a nową umowę podpisujesz online.
  4. Kurier przywozi Ci do domu nową kartę SIM.

Lista benefitów z zawierania umów online jest długa, jednak do tych najważniejszych należą: bezpieczne metody płatności (PayU, Przelewy24), szybka obsługa i nigdy nie tracisz czasu na wizytę w salonie, bo wypełnienie formularza zajmie Ci kilka minut. A jako klient możesz łatwo zarządzać swoimi usługami i przyczyniać się do ochrony naszego środowiska korzystając z eko-faktur.

W lajt mobile zawierasz umowę na ile chcesz, czyli sam decydujesz o długości trwania umowy. Jeśli chcesz obniżyć swoje rachunki, wejdź na stronę lajtmobile.pl i wybierz abonament dla siebie lub dla swojej rodziny.

W lajcie możesz na bieżąco monitorować swoje pakiety i płatności dzięki Panelowi Klienta. Przekonaj się sam, ile jesteś w stanie zaoszczędzić na rachunkach za telefon. Przy jednym, dwóch, czy tym bardziej trzech telefonach w domu odczujesz wielką różnicę!

 

Wideo

Dodaj ogłoszenie