Aero2, czyli darmowy internet. Jak z niego korzystać? [poradnik, gdzie odebrać kartę]

gonzo19
gonzo19
Aero2, czyli darmowy internet. Jak z niego korzystać? [poradnik, gdzie odebrać kartę]
Aero2, czyli darmowy internet. Jak z niego korzystać? [poradnik, gdzie odebrać kartę] Pixabay.com
Udostępnij:
O darmowym internecie Aero2 słyszało już pewnie wiele osób, ale tym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą nie wiedzą, należy się kilka słów wyjaśnienia. W skrócie polega na tym, że od spółki Aero2 odbieramy specjalną kartę SIM, wkładamy do modemu, smartfona lub tabletu i możemy się cieszyć darmowym internetem.
Aktualizacja, 12.04.2016:

Aero2 - aktualne ceny płatnych pakietów:

Pakiet Economy
ilość danych: 500 MB
ważny: 30 dni
cena: 2 zł

Pakiet Premium
ilość danych: 3 GB
ważny: 30 dni
cena: 5 zł

Pakiet First Class
ilość danych: 5 GB
ważny: 30 dni
cena: 30 zł

Aero Mini. Można kupić pakiet bez captcha i przerywanej sesji

Spółka Aero2 oferuje usługę, w ramach której można mieć mieć dostęp do tej sieci bez captcha i bez przerywania sesji. Trzeba jednak zapłacić. Pakiet ważny 30 dni (3 GB danych) kosztuje 5 zł. Pakiet na 5 GB danych kosztuje z kolei 30 zł. Prędkość pozostaje ta sama, co w przypadku bezpłatnego Internetu i wynosi 512 kb/s. Po wyczerpaniu pakietu usługa wraca do ustawień z captcha i przerywaniem sesji.


Jesteś niepełnosprawny? Możesz wyłączyć captcha

Spółka Aero2 może wyłączyć poszczególnym użytkownikom darmowego internetu konieczność wpisywania kodów captcha, jeśli tylko udowodnią oni, że stan zdrowia utrudnia ich przepisywanie. Trzeba się m.in. legitymować stwierdzonym orzeczeniem o dysfunkcji wzroku.


Znikają łaciate kody w Aero2

Spółka Aero2 poinformowała, że pojawiła się czytelniejsza wersja kodów captcha, składająca się z 8 znaków alfanumerycznych, bez spacji i "łatek/kleksów". Kody mają być również większe.


Za Aero2 nie trzeba odprowadzać podatku

Spóka Aero2 ma wiadomość dla osób planujących złożyć rozliczenie za miniony rok w Urzędzie Skarbowym. - (...) korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu przez osoby fizyczne nie podlega obowiązkowi składania PIT-8C, ponieważ jednorazowa sesja połączenia z Internetem nie jest dłuższa niż 60 min, co oznacza, że wartość tego świadczenia nie przekracza kwoty zwolnionej z opodatkowania - podkreśla spółka.


Nowa strona Aero2

Pod adresem www.aero2.pl dostępna jest odświeżona strona operatora darmowego internetu Aero2. Oceniamy, że pod kątem graficznym prezentuje się ona znacznie lepiej od poprzedniczki...


Aero2 - nie tylko dla młodych…

Ciekawostka ze świata darmowego Internetu Aero2: Najstarsza osoba, jaka odebrała kiedyś kartę SIM do Aero2 miała 104 lata. Okazuje się, że w bazie osób korzystających z darmowego Internetu Aero2 jest ponad 700 osób w wieku 80-90 lat - czytamy na fanpejdżu usługi.


Aero2 - najwięcej połączeń z chińskich smartfonów

Ciekawe dane statystyczne przedstawiła niedawno spółka Aero2. Ponad połowa osób korzystających z darmowego Internetu Aero2 wykorzystuje do tego celu telefony chińskiej marki Huawei (58 proc.). Na drugim miejscu są smartfona koreańskiej firmy Samsung (10,9 proc.), dalej jest Apple (7,1 proc.) oraz chiński ZTE (5,7 proc.). Ponad 18 proc. wejść jest z kolei realizowanych z innych marek telefonów.


Aero2 ma oficjalny fanpejdż

Na Facebooku działa od jakiegoś czasu oficjalny fanpejdź usługi darmowego internetu Aero2. Na razie można znaleźć na nim informacje na temat tego, jak m.in. dostać kartę SIM lub jaka jest mapa zasięgu darmowego internetu.

Adres fanpejdża: facebook.com/aero2bdi


Aero2 - kupujecie modem? Pamiętajcie o podstawowych parametrach!

Jeśli jesteście właśnie w sklepie i chcecie kupić modem do Aero2, albo właśnie się po niego wybieracie, sprawdźcie czy urządzenie jest zgodne z minimalnymi wymaganiami operatora darmowego Internetu.*

- Modem do Aero2 musi obsługiwać pasma transmisji danych 900 MHz lub 2500MHz (technologia HSPA+ 900 MHz lub LTE 2500MHz). Na pudełku z modem informacje o obsługiwanych pasmach powinny być widoczne. Jeśli ich nie widzimy, albo sprzedawca nie zna parametrów urządzenia – nie kupujmy go.

- Modem do Aero2 powinien umożliwiać ściąganie danych na poziomie minimum 14 Mbit/s. Informacja o prędkości modemu także powinna być na pudełku.

Jeśli jest mniejsza, np. 7,2 Mbit/s (na takie modemy dosyć łatwo trafić w marketach z elektroniką), to Aero2 może działać, ale tylko do czasu - taki modem nie jest do końca zgodny z wymaganiami. Mimo, że urządzenie chwilowo działa, to jest ryzyko, że za jakiś czas przestanie. Lepiej więc nie kupować tymczasowego modemu, tylko wydać nieco więcej i wziąć urządzenie zgodne z wymaganiami operatora Aero2.

* Należy także pamiętać o tym, że mimo iż urządzenie spełnia wszystkie wymagania, mogą być problemy z działaniem z Aero2. Dlatego wybór konkretnego urządzenia należy jeszcze potwierdzić przeglądając opinię na jego temat w sieci.


Aero2 - zanim kupisz modem, sprawdź zgodne urządzenia

Przypominamy tym, którzy zdecydowali się zamówić kartę SIM do bezpłatnego Internetu Aero2, że nie każde urządzenie będzie działać poprawnie z tą siecią.

Jak podkreśla operator Aero2, najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie kat. 10, które obsługuje transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38).

Kupując urządzenie (modem USB od komputera), za pomocą którego będziemy chcieli korzystać z darmowego Internetu Aero2 koniecznie sprawdźmy na pudełku powyższe parametry. Inaczej czeka nas rozczarowanie i w najlepszym przypadku wymiana sprzętu.

Operator Aero2 podaję krótką listę zgodnych modemów: Huawei E182E (eHSPA), Huawei E36, Huawei E398, Huawei E173u-2, Sierra Wireless Aircard USB 307 (HSPAe), ZTE MF668. Oczywiście podobna zasada obowiązuje przy zakupie telefonu, którym zamierzamy korzystać z Aero2. W danych technicznych aparatu szukajmy zgodności z dot. transmisji danyh 900 MHz (lub TD-LTE w paśmie 2500MHz).


Nowe zasady otrzymywania kart SIM Aero2 pocztą

Na stronie spółki Aero2 pojawiła się informacja o tym, że kartę SIM do darmowego Internetu można uzyskać za pośrednictwem wysyłki pocztowej - listu poleconego.

Trzeba zarejestrować się w systemie on-line bezpłatnego dostępu do Internetu. Po zakończeniu tej czynności użytkownik dostanie wiadomość na podany e-mail z prośba o potwierdzenie rejestracji.

Potem zainteresowany otrzymuje maila z instrukcją i wypełnionym zamówieniem. W instrukcji podane są informacje jakie dokumenty należy przesłać, aby otrzymać kartę SIM Aero2. Całość trzeba potem odesłać na wskazany w mailu adres. Karta SIM zostanie odesłana imiennie listem poleconym.Odbiór karty z darmowym internetem Aero2

Karta SIM jest wysyłana pocztą, co kosztuje 7 zł. Trzeba wpłacić depozyt w wysokości 20 zł (jest on zwracany po tym, jak oddamy kartę SIM).


Darmowy, ale nie szybki...

Kolejną sprawą jest prędkość darmowego internetu. Obecnie Aero2 oferuje niezbyt imponujący transfer 256kbit/s. W maju tego roku prędkość została podniesiona do 512kbit/s. Trzeba jednak przyznać, że transfer rzeczywiście utrzymuje się mniej więcej na poziomie, jaki deklaruje Aero2.

Prędkość, mimo że niewielka, spokojnie wystarczy do przeglądania poczty czy stron internetowych. Działają także radia internetowe, chociaż możliwe są przerwy w sygnale. Za to oglądanie filmów na YouTube nie jest już komfortowe - trzeba długo czekać na załadowanie filmu.

Należy także pamiętać o tym, że po tym jak już włożymy kartę SIM do urządzenia i włączymy internet, to po 60 minutach nasze połączenie zostanie zerwane. Możemy je potem wznowić ręcznie lub ustawić urządzenie tak, aby samo automatycznie wznawiało połączenie.


Jak uruchomić Aero2, czyli nie każdy modem działa

Po tym, jak już odbierzemy kartę SIM z darmowym internetem Aero2, możemy jej użyć na kilka sposobów. Dla właściciela komputera prostym rozwiązaniem może być zakup modemu USB. Tutaj jednak trzeba wiedzieć, że Aero2 nie działa z każdym modemem.

Spółka na swojej stronie podaje tylko kilka modeli, które działają, dlatego jeśli szukacie odpowiedniego urządzenia - polecamy blog Jakuba Daneckiego Jdtech.pl. Jest tam m.in. obszerna lista modemów, które powinny działać z siecią Aero2.

Do używania Aero2 nie musimy jednak koniecznie używać modemu USB. Część popularnych na rynku smartfonów czy tabletów (nawet sprzed 2 lat) współpracuje z kartą SIM Aero2. Jeśli macie taki telefon, którego już np. nie używacie, bo dostaliście od operatora nowy - sprawdźcie go.

W praktyce może się okazać, że nie będziecie musieli kupować dodatkowego modemu, bo wasz stary telefon spokojnie go zastąpi. Od autora: tak jest w moim przypadku, gdzie nie nowy już LG Swift GT540 bez problemu radzi sobie z Aero2. Jeśli już zdecydujecie się włożyć kartę SIM Aero2 do smartfona czy tabletu, to pozostanie tylko ustawienie urządzenia, aby łączyło się z darmowym internetem.

Poniżej krotki poradnik ustawienia Aero2 na urządzeniu z systemem Android.

W menu Androida szukamy opcji „Ustawienia”.

Tam klikamy w zakładkę „Komunikacja”.

Następnie szukamy zakładki „Sieci telefonii komórkowej” i klikamy ją.

Gdy wejdziemy do tej zakładki klikamy „Nazwy punktów dostępu”.

Po jej kliknięciu pojawi nam się okno o nazwie APN. Klikając androidowy przycisk menu wchodzimy do dodatkowych opcji - powinno nam się pojawić okienko „Nowy APN”.

Pojawi nam się wtedy zakładka z ustawieniami konkretnego APN.

W przypadku Aero2 interesuje nas tak naprawdę tylko jedna opcja - „APN”. Klikamy ją i edytujemy wpisując w okienko słowo „darmowy” (bez cudzysłowów). Klikamy OK.

Oprócz samego APN musimy także wpisać nazwę punktu dostępu. Nazwa może być dowolna, ale proponujemy wpisać po prostu „aero2”. Po tej operacji okno punktu dostępu powinno wyglądać tak:

Po zakończeniu edycji na liście punktów dostępu do internetu powinien nam się pojawić dodatkowy punkt Aero2.

Wystarczy tylko zatwierdzić, że chcemy korzystać z tego punktu i jeśli w androidzie mamy włączony przesył danych pakietowych – darmowy internet powinien nam zacząć działać.


Dlaczego darmowy?

Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy internet do grudnia 2016 roku.

Zdając sobie sprawę, że poradnik nie wyczerpuje wszystkich zagadnień dotyczących Aero2, dalszą dyskusję przenosimy do komentarzy poniżej. Jeśli macie uwagi i sugestie, piszczcie :)


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Enero

Vk1 Hulajnoga Elektryczna Z Siedziskiem 250W Koło 8 Cali H1

1 637,00 zł1 059,00 zł-35%
miejsce #2

Enero

Enero Asiento Jr Czarno Niebieski

1 637,00 zł1 059,00 zł-35%
miejsce #3

Sencor

Sencor SCOOTER TWO 2021

2 552,25 zł1 999,00 zł-22%
miejsce #4

Joyor

Joyor Y6-S Czarny Z Siedzeniem

3 700,00 zł3 320,00 zł-10%
Materiały promocyjne partnera

Jakub Wiech: Ceny ropy naftowej wracają do poziomu sprzed wojny

Komentarze 129

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
arolk

Miałem już różnych operatorów, ale najmniej problemów jest i było własnie z aero2..przypadek? nie sądze.

G
Gość
6 listopada 2019, 11:52, Gość:

dobry poradnik, sam jestem w aero2 już troche i nie żałuję.

też jestem w aero i net jest tak tani że szok!

G
Gość

dobry poradnik, sam jestem w aero2 już troche i nie żałuję.

G
Gość

bardzo polecam, świewtny internet!

G
Gość
28 sierpnia, 14:06, Gość:

darmowy internet to tylko w aero2 z tego co wiem jest bardzo dobry, nie widzę sensu zmieniania operatora.

Oni o d lat to orbia, to sie nie dziwie

m
mikinm
tak, mają najlepszy internet z operatorow jakich mialem
m
madoxx
A Czy to aero 2 jest naprawdę takkie dobre jak mówicie? usłyszałem o tym darmowym internecie i się zaciekawiłem
P
PISPO1zło
Chciałbym uświadomić Rodaków czytających ten post, że w zeszłym roku byłem w Indiach(kraj 3-go świata) i tam w każdym kiosku można dostać kartę sim LTE z limitem 1gb DZIENNIE bez żadnych ograniczników prędkości! Jeżeli Indie mają za darmo internet LTE za darmo to gdzie jesteśmy my?!
a
aa
Oczywiście wprowadzenie captha też po chamsku.Najpierw zapłać za kartę uruchom a potem zaczęli przerywać capthą.A Mateusz Morawiecki o zrównoważonym rozwoju mówi -ludzie polska się cofa lub stoi jaki to rozwój zrównoważony .Bo coś jest w Polsce pozornie za darmo to musi to być ułomne,nieużyteczne dla normalnych z chamskimi zagrywkami.A od 27 lat mówi się nam o darmowym internecie i co ? i znów robią z nas idiotów -dlaczego bo sie bieda na to godzi i nie ma żadnych obiekcji bo myśli ,że jak dostała coś za darmo to może to być gówno szkodliwe,nieużyteczne i chamskie i nie dla normalnych myślących ludzi.
a
anjaanja
Ludzie mamy 21 wiek a wciska się polakom coś co ma sprawność neo strady z lat 90 .Aero2 to pożeracz czasu normalny człowiek nie jest w stanie tym nic zdziałać.Czas potrzebny by przemieścić się z jednej strony na drugą w przykładowym olx to kilka a nawet kilkadziesiąt sekund pomnożyć to należy przez ilość działań i wychodzą dziesiątki minut a nawet godzin wyrwanych z życia codziennie na czekaniu na nic-straconych.Po roku posiadania Aero2 zastanawiasz się dlaczego znów jest Wigilia skoro przed chwilą była.
k
klawista
u mnie zasięg w aero2 zawsze był w porządku, może masz coś nie tak z ustawieniami w urządzeniu?
a
aaaa
Od lutego nie działa mi połączenie Aero2, przykładowo. strona
wp.pl/gazeta.pl/rp.pl wczytują się po mniej więcej 5 min, strona
translatora google ok 1,5 min! Aero mówi, że wszystko jest ok, UKE prosi
o oficjalne pismo skargi, email ze skargą i danymi wnoszącego to za
mało! I tak Aero ma się dobrze, urzędnicy też bo mogą popijać kawę, a to
że ktoś (aero2) coś kiedyś obiecał prosząc o koncesję... a kogo to nad
Wisłą obchodzi. Media? Przecież są reklamy ...

Witajcie w polsce [tak wiem "p", ... ale dla mnie to kraj z małej litery]
D
Daniel
5 GB Internetu na wakacje!!! Przez 2 miesiące można aktywować :)

http://d74.com.pl/r/qrF54vds
w
wikjf
Jak brak Wam internetu na WAKACJE to polecam
5GB Internetu

!!!

http://d74.com.pl/r/qydwygraj-telefo-lte
W
Wojtek
Na tym darmowym internecie działa osoba, która podaje się za informatyka i dystrybutora Areo2 - Aleksandr Oleksandr Selewoniuk (Facebook). Tak naprawdę wchodzi na strony internetowe innych w sposób hakerski i inwigiluje innych. Myślę , ze w interesie Areo2, jest usunąć takich ludzi ze swojego zespołu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie