Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aerotunel w Warszawie. Bądź jak Ikar i unieś się w powietrzu

Maciej Stempurski
materiały prasowe
Teraz miłośnicy swobodnego latania muszą wsiąść do samochodu i przejechać kilkaset kilometrów do Niemiec lub Czech – to tam znajdują się najbliższe tunele aerodynamiczne przystosowane do body flayingu. Pierwsza w Polsce tego typu tuba powstanie pod samą Warszawą.

– Szukaliśmy dobrej lokalizacji i znaleźliśmy ją w Morach. Z miasta naprawdę łatwo tu dojechać, wystarczy dostać się na ul. Połczyńską. Aerotunel znajdzie się kilkaset metrów od granic miasta. Od Pałacu Kultury i Nauki jest mniej niż 10 km – mówi Michał Braszczyński.

Zobacz także: Galerie handlowe w Warszawie: Nie tylko zakupy, ale i rozrywka

Ile będzie kosztowała przyjemność unoszenia się w powietrzu? Cenę skalkulowano w porównaniu do podobnych urządzeń w Europie, choć początkowo ma być konkurencyjna. Szacuje się, że pierwszy lot kosztował będzie około 250 zł.

– W tej cenie wliczone jest krótkie szkolenie pod okiem instruktora, sam lot, wydanie certyfikatu i krótki film dokumentujący całe wydarzenie – mówią pomysłodawcy aerotunelu. – Za takie emocje to chyba niewygórowana cena.

Budowa już trwa, podstawowa część obiektu, która umożliwi loty, ma być gotowa jeszcze w tym roku. Prócz tuby do latania ma się w tam znaleźć także zaplecze gastronomiczne.

Aerotunel w Warszawie

Aerotunel ma robić wrażenie także swoim wyglądem. Na pierwszy rzut oka będzie przypominał gigantyczną, nowoczesną rzeźbę pełną dynamizmu. Przy bardziej wnikliwym spojrzeniu widać, że budowla wygląda jak torba po zakupach porwana przez wiatr czy unoszony jego podmuchem wielki latawiec skrzynkowy.

Czytaj również: Głosujemy na najlepsze wakacyjne zdjęcie!

Zaprojektowanie betonowego budynku powierzono krakowskiej pracowni architektonicznej Lewicki-Łatak. To szczególne zlecenie, wyjątkowa rzecz. Byliśmy zaskoczeni tematem. Początkowo podchodziliśmy z niedowierzaniem do tego, że ktoś chce wybudować coś takiego – mówi architekt Kazimierz Łatak.

– W pomyśle na projekt tunelu aerodynamicznego nie przestawało nas fascynować uniesienie się. To bliskie mitowi o Ikarze. Ta koncepcja jest realizacją odwiecznego marzenia człowieka o lataniu. Człowiek jest niesiony przez wiatr. To fizyczne, ale też emocjonalne uniesienie.

Budynek tunelu będzie wyrastał 37 m nad ziemię.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mazowieckie.naszemiasto.pl Nasze Miasto