Agata Gurzyńska z Lubicza znów wyskakała podium na Prezydencie!

Od lewej Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Marcin Szczypiorski, na koniu Agata, obok Trener Joanna Kruk. fot. nadesłane
W Drzonkowie zakończyły się Mistrzostwa Polski w Skokach przez Przeszkody w kat. Młodych Jeźdźców i Juniorów oraz Puchar Polski Dzieci. Nasze województwo w kategorii Dzieci (do 14 lat, parkury do 125cm) reprezentowała mieszkająca w Lubiczu Agata Gurzyńska na koniu Prezydent II W.

Po trzech dniach zmagań Agata i Prezydent zdobyli brązowy medal. Jest to kolejny sukces tej pary. Na zakończenie sezonu halowego Agata wywalczyła złoty medalu w Halowym Pucharze Polski, a po szeregu udanych startów na zawodach krajowych, międzynarodowych i zagranicznych została z dniem 01.07.2012 powołana do Kadry Narodowej . Obecnie w naszym województwie są tylko 2 osoby uprawiające jeździectwo będące w Kadrze Narodowej. Warto zaznaczyć, że Agata Gurzyńska jako jedyna zawodniczka ze swojej grupy wiekowej zdobyła w roku bieżącym medale w obydwu Pucharach Polski-halowym i otwartym. Jak do tej pory jest to jedyna medalistka w tej kategorii w naszym województwie. Agata rozpoczęła naukę jazdy konnej w wieku 9 lat, od 3 lat prowadzi ją Trener Joanna Kruk, a na Prezydencie II W startuje 2 lata.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani