Akademicy nadal sieją spustoszenie

(pt)
Podopieczni Tomasza Palucha nadal bez porażki. Tym razem pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin - 3:1. To siódme z rzędu zwycięstwo akademików!

Pierwsze dwa sety przebiegły całkowicie pod dyktando zielonogórzan. Akademicy mocno zagrywali - rywal był odrzucany od siatki i miał problemy ze skonstruowaniem szybkiej akcji. Poza tym świetnie funkcjonował blok akademików. Zaowocowało to zwycięstwem do 18 i 16.

III set zielonogórzanie także zaczęli bardzo dobrze - od 5:0. Jednak zbyt szybko uwierzyli w końcowy tryumf. Trener Paluch posłał na plac boju zmienników, którym brakuje jednak ogrania, poza tym w grę wdarła się nonszalancja. Akademicy przegrali do 18.

IV set był bardzo zacięty. Cuprum wyciągnął wnioski z dwóch pierwszych setów. Było dużo walki przy siatce, a długie, widowiskowe wymiany elektryzowały kibiców.

W decydującym momencie - już w walce "na przewagi" - więcej zimnej krwi zachowali zielonogórzanie, wygrywając 26:24.

Siódme z rzędu zwycięstwo stało się więc faktem.