Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Alkomaty uliczne nie staną na Bulwarach. Teraz miasto chce je ustawić w innych miejscach

Przemysław Ziemichód
Przemysław Ziemichód
Badanie alkomatem, Warszawa. Będziesz mógł za darmo sprawdzić stan trzeźwości
Badanie alkomatem, Warszawa. Będziesz mógł za darmo sprawdzić stan trzeźwości Adrian Wykrota (ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Podobnego urządzenia w Poznaniu)
Miasto ogłasza przetarg na zakup urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu. Miałyby one pojawić się w ogólnodostępnych budynkach, ale nie pod gołym niebem. Dalsza część tekstu poniżej.

Badanie alkomatem. Warszawa wprowadza miejski pomiar trzeźwości?

W grudniu 2018 roku miasto ogłosiło przetarg na zakup alkomatów, które miały pojawić się na bulwarach wiślanych. Na przeszkodzie stanął... brak chętnych do sprzedaży urządzeń. Problemem okazały się ograniczenia techniczne, które uniemożliwiły montaż alkomatów pod gołym niebem. Teraz miasto chce, aby każdy mógł sprawdzić stan trzeźwości dzięki badaniu alkomatem w instytucjach publicznych.

Badanie alkomatem Warszawa - Rusza program pilotażowy

Obecnie rozpoczyna się kolejne postępowanie przetargowe. Pilotażowy program zakłada zakup 29 urządzeń. Choć media opisujące inicjatywę pisały o instalowaniu urządzeń w urzędach dzielnic, miasto udzieliło nam nieco innej odpowiedzi.

- Będą to głównie Domy Pomocy Społecznej i Ośrodki Pomocy Społecznej. Lista lokalizacji może ulec jeszcze niewielkim modyfikacjom - zapewnia Urząd Miasta pytany przez nas o lokalizację urządzeń. Co ważne, mimo, iż pojawiały się głosy o możliwej odpłatności za korzystanie z alkomatów, to potencjalnych zainteresowanych z pewnością ucieszy fakt, że będą udostępnione warszawiakom za darmo.

Badanie alkomatem — lepiej zapobiegać niż leczyć!

Po co nam takie badanie alkomatem? Warszawa może w ten sposób wyeliminować z dróg nie tylko potencjalnych pijanych kierowców, ale także, np. rowerzystów czy motocyklistów pod wpływem. Z opublikowanych przez Komendę Główną Policji statystyk wynika, że aż 30 procent kierowców przyznaje się do kierowania pojazdem mechanicznym na tzw. podwójnym gazie - świadomie lub nie. Wiele z tych osób spożywało alkohol dzień wcześniej, a następnie, wsiadło za kierownicę, nie zdając sobie sprawy z faktu, że ich stan na to nie pozwala.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto